Просвітницька діяльність з питань води та санітарії в рамках проекту «Розумна вода для зелених шкіл» у с. Невгоди

photo 0

В рамках нового проекту «Розумна вода для зелених шкіл» (SWGS) Міжнародного Зеленого Хреста, за фінансової підтримки Міжнародного Комітету Форуму (IFC) та Всесвітньої Водної Ради (WWC) 15 та 19 лютого 2013 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру (НЕНЦ), а також в селі Невгоди Овруцького району, Житомирської області були проведені тренінги для дітей та дорослого місцевого населення на тему «Комплексний підхід до забезпечення доступу до водопостачання, санітарії та збереження вододілів та водних ресурсів», а також «Вода, санітарія та практики гігієни».

Партнери та спеціалісти Київського міжнародного інституту соціології надали інформаційно-консультативні послуги населенню з визначення експертної оцінки проблем стану питної води в с. Невгоди. Проведення трьох фокус-груп, в яких приймали участь жителі села, дозволило дізнатися думку місцевого населення щодо існуючих проблем. Після закінчення проекту з фокус-групами буде наданий відео-, аудіозвіт для партнерів і зацікавлених осіб.

photo 003

Заходи відкрив Голова Правління, Виконавчий директор GCU Юрій Сапіга, який ознайомив місцевих жителів з діяльністю Зеленого Хреста не тільки в Україні, але і в інших країнах. Також він розповів про заходи, заплановані в рамках спільної діяльності в 2013 році, висловив свої побажання щодо надання допомоги у запланованих заходах. Місцевий голова сільради Демидчук А.В. та місцеві жителі повністю підтримали ініціативу і висловили подяку за турботу і сприяння у вирішенні їхніх проблем і покращення стану здоров'я. Координатор проектів GCU Тетяна Іщенко провела бесіду з учасниками про реалізацію проекту по воді й санітарії, а також надала інформацію про діяльність організації в проектах соціально-медичної допомоги (SOCMED), яка вже була надана раніше і буде продовжуватися в 2013 році.

Тренінг проводили Назаренко Володимир Іванович, професор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України, кандидат біологічних наук, академік Української академії наук, провідний науковий працівник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, та методист Національного еколого-натуралістичного центру Дудник Марія Андріївна. З боку Київського міжнародного інституту соціології в заході брали участь Пирогова Дарина, Міняйло Ірина та Дмитро Хуткий. Керівник дослідження – Дмитро Кракович. На зустріч також були запрошені ЗМІ.

photo 7

Окрім корисної інформації про проблеми води та санітарії, стан водних ресурсів, питання водопостачання і забезпечення доступу до чистої питної води, взаємозв'язку споживання води зі здоров'ям людини і раціонального використання водних ресурсів місцеве населення отримало поради й хороші практичні навички з очищення води в домашніх умовах, які вони зможуть застосовувати в повсякденному житті. Семінар проходив у формі інтерактиву, з обговореннями, демонстрацією практичних прикладів, розв'язанням задач і пошуком ідей їх вирішення, що в свою чергу допомогло аудиторії більш ефективно засвоїти інформацію і здобути корисні навички.

Завдяки подібним інформаційним компаніям населення зможе підвищити обізнаність в екологічних питаннях і питаннях води та санітарії, а також отримати необхідні знання про профілактику захворювань і поліпшити стан свого здоров'я і здоров'я своїх дітей.

Green Cross Україна висловлює вдячність партнерам і спонсорам, завдяки яким стало можливим проведення подібних заходів і просвітницької діяльності серед населення. Також дякуємо за співпрацю, підтримку і сприяння голові сільради с. Невгоди Демидчуку А.В. і директору школи Зубрійчук О.М., Київському міжнародному інституту соціології, Національному еколого-натуралістичному центру.

Ми завжди раді всім, хто має бажання приймати участь і сприяти проведенню подальших проектів Зеленого Хреста як в Україні, так і за її межами.

Інформація, надана в цій статті, жодним чином не відображає офіційну думку IFC та WWC.

photo  01photo 02photo 03photo 04photo 05photo 06photo 07photo 08photo 09photo 1photo 2photo 3

Асистент GCU
Ірина МУСІЙЧУК

Дякуємо за інтерес, проявлений Вами до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу  та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація “Зелений Хрест України”

АТ «Укрексімбанк» м. Києва, Україна

ЄДРПОУ – 26383599

МФО - 322313

р/р - 26002010047025

S.W.I.F.T.: EXBS UA UX

© 2019 GREEN CROSS UKRAINE. Всі права захищено.
Создание сайта: VM Production