Про нас

Національна екологічна організація Зелений Хрест України (Green Cross Ukraine) була створена в 2000 році за активної підтримки відомого політичного діяча, Президента-засновника Green Cross International М.С. Горбачова.

31 січня 2002 у м. Женеві (Швейцарія) організація Green Cross Ukraine отримала статус Національного комітету.

Основна мета організації - сприяння покращенню стану здоров'я і соціального стану населення, а також надання допомоги найбільш постраждалим верствам населення - дітям, підліткам і матерям з маленькими дітьми.

Трагічні соціально-медичні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС для населення визначили основні напрямки діяльності організації в рамках міжнародної програми SOCMED (СОЦМЕД), що є частиною програми LEGACY (ЛЕГАСІ) Green Cross International.

 

Міжнародна програма SOCMED складається з трьох компонентів:

 • Соціальна допомога (Social Care - SOCMED) найбільш незахищеним верствам населення (діти-сироти, матері, які виховують дітей в неповних сім'ях, діти, які проживають в екологічно несприятливих регіонах України).
 • Медична допомога (Medical Care - SOCMED) оздоровлення та лікування дітей, підлітків і матерів з маленькими дітьми, профілактичні заходи.
 • Освіта (Educational Care - SOCMED) екологічна освіта та виховання з метою поширення знань про здоровий спосіб життя, правильне харчування та охорону навколишнього середовища.

Міжнародна програма SOCMED в Україні спрямована на формування відповідальності населення країни за майбутнє своїх дітей, їх фізичне і духовне здоров'я. Програма передбачає оволодіння методами самодопомоги з метою надання людям можливості знаходити власні рішення й активно діяти.

У розробці та реалізації проектів Green Cross Ukraine задіяні:

Професор, доктор, Посол миру, президент GCU Тимошенко Максим Олегович

Віце-Президент GCU Вербицький Володимир Валентинович

Виконавчий директор GCU, Координатор Програми SOCMED

Сапіга Юрій Станіславович

Координатор проектів GCU Іщенко Тетяна Ігорівна

Асистент GCU Богуненко Лоліта Михайлівна

Технічна та інформаційна підтримка GCU Сапіга Дмитро Юрійович

 

Регіональні координатори:

Житомирський регіон Паламарчук Неля Анатоліївна

Чернігівський регіон Бойко Тетяна Олександрівна

Славутич Германович Олена Альбертівна

Біла Церква Іванова Олена Георгіївна

Переяслав-Хмельницький Онопрієнко Любов Михайлівна

Донецький регіон (Бахмут) Опалюк Надія Леонідівна

 

 

Проекти Зеленого Хреста України в рамках міжнародної програми SOCMED:

 • Екологічні оздоровчі табори
 • Міжнародний екологічний табір
 • Профілактика карієсу (Житомирська обласна дитяча лікарня)
 • Здоров'я для майбутнього (Житомирська обласна дитяча лікарня)
 • Клуби Матері та Дитини (6 регіонів)
 • Соціальні кооперативи
 • Навчання навчаючих. Школа волонтера
 • Інформація та публікація
 • Розвиток організації

 

Цільові групи, отримувачі допомоги:

 • діти та підлітки з хронічними захворюваннями, отриманими внаслідок аварії на ЧАЕС, та є наслідком постійного проживання на забрудненій території
 • діти та підлітки, народжені в сім'ях ліквідаторів аварії на ЧАЕС
 • діти з неповних сімей, діти з багатодітних сімей
 • малозабезпечені і неповні сім'ї
 • сім'ї та діти, які проживають в екологічно несприятливих регіонах України
 • найбільш незахищені верстви населення, особи, переміщені всередині країни (ВПО), сімї та діти, які були змушені покинути свої будинки і місця проживання (Донецька та Луганська області), для того, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту на сході України
 • діти та підлітки, сироти та напівсироти, батьки яких трагічно загинули під час антитерористичної операції на сході країни

В рамках проектів за період діяльності було оглянуто і проліковано в санаторіях України понад 2 000 дітей віком від 8 до 16 років.

В рамках міжнародної програми SOCMED було обстежено та проліковано понад 67 тис. дітей віком від 4 до 16 років.

Усі ці роки GCU отримує всебічну методичну та фінансову підтримку з боку Міжнародного Зеленого Хреста, Зеленого Хреста Швейцарії, Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарської Конфедерації в Україні, Посольства Швейцарської Конфедерації. Green Cross у всіх проектах співпряцює з постійними партнерами - представниками міністерств та відомств, обласних і районних адміністрацій, громадських організацій.

У липні 2009 року компанія «Colgate-Palmolive Ukraine» ("Колгейт-Палмолів Україна") для проекту GC «Карієс», який реалізується в Житомирській області, і для дитячого еколого-оздоровчого табору, що проходить у Закарпатському регіоні, безкоштовно надала продукцію для гігієни порожнини рота (зубні щітки, зубну пасту) - 30 тис. одиниць.

У січні 2013 року завдяки підтримці Міжнародного Зеленого Хреста, Міжнародного Комітету Форуму (IFC), Всесвітньої Водної Ради (WWC) в Україні був успішно реалізований проект «Розумна вода для зелених шкіл», який був спрямований на забезпечення доступу до безпечної питної води та санітарії, поліпшення систем водопостачання для широкого кола суспільства і підвищення екологічної обізнаності школярів місцевої школи (с. Невгоди, Житомирська область). В рамках проекту допомогу та підтримку отримало 403 людини, у тому числі 71 дитина віком до 17 років.

За літній період у 2015 році завдяки координації та фінансовій підтримці міжнародної програми SOCMED в рамках проекту «Літній екологічний оздоровчий табір» було оздоровлено 110 дітей у віці від 9-16 років, які мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської аварії і постійно проживають на радіаційно забруднених територіях. Курс терапії та реабілітації проходив на базі ЛОК «Полонина» в Закарпатті та в санаторії «Дениші» Житомирської області.

За ініціативи директора міжнародної програми SOCMED, у 2015 році Зелений Хрест України (GCU) закріпив нові партнерські стосунки з дитячим літнім центром відпочинку«Kinderdorf Senti» в Угорщині. Був реалізований перший спільний проект з реабілітації та відновлення здоров'я, психологічного та емоційного стану дітей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей. Проект успішно відбувся завдяки координації та підтримки угорської сторони, Консульського відділу Посольства Угорщини в Україні  та сприяння місцевих партнерів з Департаменту Сім'ї, Молоді та Спорту Житомирської обласної державної адміністрації. Вагому допомогу отримали 17 дітей з сімей вимушених переселенців у зв’язку з воєнним конфліктом на сході країни.

Ми завжди відкриті для конструктивного діалогу з різними організаціями, фондами, групами, людьми, яким небайдуже майбутнє дітей в Україні.

Дякуємо за інтерес, проявлений Вами до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу  та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація “Зелений Хрест України”

АТ «Укрексімбанк» м. Києва, Україна

ЄДРПОУ – 26383599

МФО - 322313

р/р - 26002010047025

S.W.I.F.T.: EXBS UA UX

© 2019 GREEN CROSS UKRAINE. Всі права захищено.
Создание сайта: VM Production