28 років подолання наслідків Чорнобильської аварії

28 років пройшло з моменту Чорнобильської катастрофи. У забруднених радіацією регіонах України, Білорусії та Росії проживають більше п'яти мільйонів чоловік. Аварія призвела до серйозних наслідків в економічній, соціальній, політичній та інших сферах життя населення найбільш постраждалих країн. Вплив на навколишнє середовище, екологічні проблеми, в результаті аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції призвели до змін територіальної організації та переселення, змін у способі життя, погіршення стану здоров'я, ментальності та культурних проявів значної частини населення, спрямованості його громадської активності. У 2000-х роках світова спільнота об'єднала свої зусилля для вирішення чорнобильських проблем, які актуальні до сьогодні та потребують допомоги.

Свій внесок привносить і Green Cross (Зелений Хрест), реалізовуючи міжнародну програму соціально-медичної допомоги (SOCMED), яка спрямована на допомогу у вирішенні нагальних проблем і зменшення страждань сімей та місцевих громад, що проживають в екологічно забруднених регіонах.

Традиційно цього року Green Cross взяв участь у заходах, присвяченим 28-й річниці Чорнобильської аварії. У ці дні в Україну прибула делегація зі Швейцарії, яку очолила Директор Міжнародної програми SOCMED Марія Вітальяно. З 23 по 27 квітня група мала можливість ознайомитися з діяльністю Національної екологічної організації Green Cross Ukraine (Зелений Хрест України), відвідати реалізовані проекти, а також залучені сім'ї, дитячий будинок в Славутичі і зустрітися з ветеранами-ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Адміністрація міста Славутич спільно з Зеленим Хрестом України провели ІХ Міжнародний Молодіжний Екологічний Форум, на якому вчені і молодь обговорювали актуальні екологічні питання, представляли свої ідеї та шляхи поліпшення навколишнього середовища.

Групі зі Швейцарії було надано можливість поїздки в зону відчуження, відвідати міста Чорнобиль і Прип'ять, а також ознайомитися з етапами будівництва нового безпечного конфайнмента. З робочою поїздкою по зоні відчуження також взяли участь ЗМІ (Василіса Фролова та Олександр Стрижельчик), «Радио Вести», телеканал ICTV, Команда GCU, волонтери, а також учасники екологічного форуму (70 осіб).

У ніч з 25 квітня, в 00.23 Максим Тимошенко і Марія Вітальяно поклали квіти до меморіалу Героїв Чорнобиля. Таким чином, висловили свою солідарність і повагу до ліквідаторів, які загинули під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції, рятуючи людство. Марія Вітальяно і швейцарська група зустрілися з ліквідаторами і ще раз висловили свою вдячність і повагу до ліквідаторів, які приходять кожен рік на площу до меморіалу для того, щоб висловити своє визнання загиблим.

26 квітня Президент GCU Максим Тимошенко виступив у прямому ефірі «Радио Вести», де обговорювалися питання, пов'язані з Чорнобильською аварією, а також розповів про діяльність Green Cross і міжнародну програму SOCMED в Україні.

Мер міста Володимир Удовиченко, а також вся адміністрація міста Славутич, ліквідатори, жителі міста висловлюють слова подяки Green Cross International (GCI), Green Cross Switzerland (GCCH), Green Cross Ukraine (Зелений Хрест України), а також всій Команді SOCMED за багаторічну тісну співпрацю, допомога у вирішенні соціальних питань, а також організацію і активну участь в екологічному форумі.

Завдяки спільним зусиллям допомога стає ефективнішою, а відносини розвиваються більш активно і плідно. Ми повинні пам'ятати, що перед нами завжди стоять особливі зобов'язання –запобігти знищенню довкілля і сприяти припиненню хижацької експлуатації природи та подоланню вже завданих їй втрат. Наш обов'язок - зберегти життя в своєї цілісності і різноманітності, а також утримувати нашу планету як міцну та безпечну оселю для поколінь сьогодення і поколінь майбутнього.

Глава Правління GCU, Виконавчий директор

Юрій Сапіга

01_dsc004102_dsc018403-104_dsc022105_dsc039606_dsc042707_dsc050508_dsc005309_dsc055110_dsc063911_dsc015912_dsc0687

Дякуємо за інтерес, проявлений Вами до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу  та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація “Зелений Хрест України”

АТ «Укрексімбанк» м. Києва, Україна

ЄДРПОУ – 26383599

МФО - 322313

р/р - 26002010047025

S.W.I.F.T.: EXBS UA UX

© 2018 GREEN CROSS UKRAINE. Всі права захищено.
Создание сайта: VM Production