Виїзд медичної бригади GCU

Спільно з партнерами з Житомирської обласної дитячої лікарні 29 квітня 2014 року відбувся виїзд медичної бригади Зеленого Хреста України (GCU) в село Бігунь Овруцького району Житомирської області. Виїзд в віддалений район був можливим завдяки спільній діяльності с партнерами в рамках реалізації міжнародної програми СОЦМЕД, директором якої є Марія Вітальяно (GCCH).

Село знаходиться в північно -західній частині України, в 170 км від Житомира і в 240 км від Києва. Населений пункт знаходиться в третій чорнобильській зоні, де рівень забруднення ізотопами цезію становить від 5,0 до 15,0 Кі/км2. Площа села складає 5'482 км2, населення - 1'450 людина, 309 з них - діти.

Профільні медичні фахівці востаннє проводили обстеження мешканців Бігуня три роки тому.

По приїзду команду GCU (9 осіб) зустрів завідувач бігуньської амбулаторії – Микола Мельниченко, з яким Юрій Сапіга (Голова Правління, Виконавчий Директор Зеленого Хреста України (GCU)), обговорив питання надання допомоги, співпраці, а також проблеми амбулаторії. Микола Мельниченко познайомив Юрія Сапігу з амбулаторією, і розповів про всі труднощі, які переживає медустанова протягом останніх 10 років.

В амбулаторії з нового року була скорочена посада акушерки. Це тягне за собою безліч проблем, які негативно впливають на стан здоров'я жіночого населення села Бігунь. Віддаленість села від районного центру, відсутність апарату УЗД в Словечанській зоні створює жінкам труднощі у тому щоб потрапити на консультації, обстеження і як наслідок народити здорових і повноцінних дітей. Апарат УЗД потрапив в амбулаторію по національній програмі та був переданий в Овруцьку ЦРЛ. В зв’язку із застарілим стоматологічним обладнанням та перебуванням в декретній відпустці стоматолога в амбулаторії недостатньо якісно надавалась стоматологічна допомога.

У селі Бігунь проживає 34 діабетика. Апарат для вимірювання рівня глюкози в крові (глюкометр) в амбулаторії є, але тільки один і не всі хворі на діабет можуть в повній мірі (кратності) пройти тест, недостатньо тест-смужок та голок.

Зі слів завідувача амбулаторії Миколи Мельниченка, для нормального функціонування медустанови необхідно мінімум 10'000 гривень на квартал.

Віддаленість села від районного та обласного центрів, низький матеріальний прибуток людей створює певні проблеми в обстеженні та лікуванні жителів села Бігунь. Виїзна медична бригада GCU за час прийому в бігуньській амбулаторії обстежила 122 дитини, це були ті діти, яким, на думку Миколи Мельниченка, найбільш необхідні консультації, обстеження, лікування, а також надання медичної допомоги.

Сільська адміністрація села Бігунь, його жителі, а також весь персонал амбулаторії висловлюють свою глибоку подяку Зеленому Хресту України (GCU), лікарям, а також Житомирській обласній дитячій лікарні за співпрацю і допомогу.

Сапіга Дмитро

Технічна та інформаційна підтримка «Зелений Хрест України» (GCU)

01_dsc018602_dsc006103_dsc007604_dsc008305_dsc004506_dsc012607_dsc014508_dsc0113

Дякуємо за інтерес, проявлений Вами до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу  та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація “Зелений Хрест України”

АТ «Укрексімбанк» м. Києва, Україна

ЄДРПОУ – 26383599

МФО - 322313

р/р - 26002010047025

S.W.I.F.T.: EXBS UA UX

© 2018 GREEN CROSS UKRAINE. Всі права захищено.
Создание сайта: VM Production