Десять найперспективніших країн по санації місць забруднень

Швейцарський Зелений Хрест та Інститут Блексміта представляють у звіті по джерелам забруднення навколишнього середовища за 2014 рік десять найперспективніших країн по санації місць забруднень:

Забруднення - найбільш важлива глобальна проблема у сфері охорони здоров'я та захисту навколишнього середовища

По всьому світі щорічно від наслідків впливу джерел забруднення довкілля вмирає 9 мільйонів чоловік; більшість з них -діти. Це майже в три рази більше, ніж від малярії, і в чотирнадцять разів більше, ніж від ВІЛ/СНІД. 5 мільйонів чоловік вмирає щорічно через зміни клімату - тобто істотно менше, ніж через забруднення навколишнього середовища.

Джерела забруднення навколишнього середовища - це недооцінені ризики глобального масштабу в сфері охорони здоров'я

Той факт, що частіше ніж кожен сьомий випадок смерті в світі пов'язаний із забруднюючими навколишнє середовище речовинами і факторами, дає лише поверхневу картину. За нею ховаються надзвичайно великі витрати у сфері охорони здоров'я та економіки, що є наслідком забруднення середовища проживання людини. Близько 200 мільйонів людей мають найчастіше невідновні і невиліковні травми та захворювання, у тому числі головного мозку, внаслідок того, що вони знаходяться під впливом свинцю, ртуті, хрому, пестицидів і радіонуклідів в тисячах забруднених цими речовинами місць. Незважаючи на масштаб і важкі наслідки для людей, на боротьбу із забрудненням навколишнього середовища припадає лише мала частка фінансових інвестицій та заходів у порівнянні з трьома інфекційними захворюваннями глобального масштабу - малярією, ВІЛ/СНІД, туберкульозом, а також двома проблемами з навколишнім середовищем, що стосуються всієї земної кулі - зміною клімату і зникненням біологічних видів.

«Але забруднення навколишнього середовища, зміна клімату і загроза біологічному різноманіттю тісно пов'язані між собою, - підкреслює Наталі Гізі, що представляє Швейцарський Зелений Хрест. - Зменшення забруднення середовища проживання і усунення накопичених раніше забруднень не тільки ведуть до поліпшення здоров'я людей, а й сприяють поліпшенню здоров'я природного екологічної системи, яка оточує всіх нас і від якої ми всі залежимо. Складена з дерев, рослин та інших організмів (так зване різноманітність форм життя) зелена інфраструктура природи постачає нас киснем, очищає повітря і водойми, зупиняє повені, обмежує негативний вплив посух і, не в останню чергу, є життєво важливим джерелом продуктів харчування та будівельних матеріалів . Неможливо мати здорові, справно виконують свою призначену природою функцію водно-болотні угіддя або лісу, якщо вони піддаються шкідливому впливу високих концентрацій важких металів, отруйних пестицидів або радіоактивних відходів».

Десять найбільш перспективних проектів по санації місць забруднень в різних країнах в 2014 році

На відміну від традиційного списку десяти найбільш постраждалих від забруднення навколишнього середовища місць, у звіті по джерелам забруднення навколишнього середовища за 2014 рік наведено десять найперспективніших країн по санації забруднених свинцем, ртуттю, хромом, пестицидами або радіонуклідами місць. Звіт по джерелам забруднення навколишнього середовища за 2014 рік можна завантажити з веб-сайту www.greencross.ch.

(Список топ-тен наведено в алфавітному порядку по країнах.)

  • В'єтнам - Донг-Май - Витрати в розмірі $ 20 на людину дозволили припинити отруєння свинцем цілого села
  • Гана - Агбогблоші - Небезпечне спалювання старої електроніки замінено механічною переробкою для використання в якості вторсировини
  • Індонезія - Цінангка - Успішно виконана санація забрудненого свинцем дитячого футбольного поля
  • Киргизстан - Майлуу-Суу - Водяні фільтри захищають від радіоактивності
  • Мексика - Парк двохсотріччя - парк замість нафтопереробного підприємства
  • Перу - встановлені національні терміни для рекультивації земель
  • Сенегал - Тіарой-сюр-Мер - Заміна смертельно небезпечної переробки свинцю для вторинного використання прибутковими гідропонними городами
  • Колишній Радянський Союз - Збір та утилізація старих пестицидів
  • Уругвай - Монтевідео - Міські квартали звільнені від отруйних ділянок
  • Філіппіни - система річок Марілао, Мейкауаян і Обандо - Поліпшення якості води для захисту людей та рибальства

«Незалежно від складності, додаткових перешкод і браку ресурсів завжди можна що-небудь зробити, щоб ініціювати початок процесу змін на краще в найбільш забруднених місцях, - говорить Річард Фаллер, засновник Інституту Блексміта. - Кожен з цих проектів показує, наскільки реальними є можливості в усіх державах для вирішення проблем, пов'язаних з небезпечним забрудненням довкілля людини шкідливими і отруйними речовинами. Єдині речі, без яких не обійтися в справі звільнення людей з паралізуючої хватки забруднення навколишнього середовища - це віддача, співпраця і співчуття».

За словами Штефана Робінсона, керівника напряму («Роззброєння», «Вода») Швейцарського Зеленого Хреста, місцеві джерела забруднення навколишнього середовища можуть чинити негативний вплив на здоров'я людей, які проживають за тисячі кілометрів від цих місць. «Внаслідок неправильного застосування та зберігання пестицидів та відходів від їх виробництва до 98 відсотків цих шкідливих для навколишнього середовища речовин просочуються з водою в ґрунт і потрапляють у водойми. В даний час мінімальні кількості пестицидів можна виявити практично у всіх водоймах», - пояснює Робінсон.

Втілення в життя поліпшених ініціатив з проведення тренінгів та навчання

Технології, необхідні для усунення накопичених з часом забруднень навколишнього середовища, а також відповідне ноу-хау вже є. Переносна ручна апаратура виявлення дозволяє відразу ж виявити забруднення. Але отруєння навколишнього середовища лише у надзвичайно рідкісних випадках розглядається в якості теми вищої пріоритетності.

Попередження забруднення навколишнього середовища часто полегшується завдяки тренінгам і навчанню, спрямованим на використання кращих, більш чистих технологій. «Черпання» золота з використанням простих ремісничих технологій вважається другим за величиною в усьому світі джерелом забруднення ртуттю. Ртуть, як і свинець, є отрутою, що впливає на нервову систему. Якщо вже вона потрапила в навколишнє середовище, то залишається там назавжди. Навіть в рибі і тваринах з Антарктиди, які ніколи не мали безпосереднього контакту з ртуттю, виявляють такі високі її концентрації, що просто небезпечно вживати цих риб і тварин в їжу. Вирішення цієї проблеми полягає в навчанні працівників рудників технологіям «черпання» золота без застосування ртуті. До того ж ці технології дозволяють збільшити видобуток золота.

Донг-Май - це всього лише одне з тисяч сіл у В'єтнамі, в яких багато що виготовляється в місцевих нелегальних найпростіших цехах. Ніхто в них не стежить за дотриманням норм забруднення навколишнього середовища. І тому середовище проживання людей дуже сильно забруднюється. При цьому жителі села харчуються в основному зі своїх полів і городів. Схожа ситуація і в Тіарой-сюр-Мер в Сенегалі. Територія тут дуже сильно забруднена внаслідок переробки старих акумуляторів, щоб отримати з них свинець. Сьогодні в цьому місці - раніше воно було одним з найбільш забруднених місць у світі - грають здорові діти і з'явилася надія на краще майбутнє. Забруднення навколишнього середовища - це проблема не тільки міст. Існують сотні тисяч сіл в Азії, Африці та Латинській Америці, в яких діти та дорослі перебувають під впливом високих концентрацій шкідливих для навколишнього середовища речовин, сильно погіршують їхнє здоров'я. І вони навіть не підозрюють про це.

Про Інститут Блексміта і Швейцарський Зелений Хрест

Інститут Блексміта є міжнародною некомерційною організацією, що займається вирішенням небезпечних для життя екологічних проблем в країнах, що розвиваються. Він займається обстеженням і сануванням найбільш забруднених місць у світі. Інститут Блексміта приділяє свою увагу місцям, де існує найбільша загроза здоров'ю, зокрема жінок і дітей. Розташована в Нью-Йорку організація співпрацює з урядами, міжнародним співтовариством, неурядовими організаціями та місцевими органами в питанні розробки і впровадження інноваційних недорогих рішень для порятунку життів. З 1999 року Інститут Блексміта реалізував понад 50 проектів, а в даний час займається більше ніж 40 проектами в 20 країнах.

Швейцарський Зелений Хрест займається усуненням наслідків промислових і військових катастроф і залишкового збитку для навколишнього середовища з часів холодної війни. Першочерговим завданням є поліпшення якості життя людей, які постраждали від хімічного, радіоактивного або іншого забруднення, а також підтримка постійного розвитку в сенсі співпраці замість конфронтації.

Міжнародний Зелений Хрест (GCI), заснований Михайлом Горбачовим, - це незалежна, некомерційна неурядова організація, яка представленням інтересів на вищому рівні та місцевими проектами вносить вклад у вирішення пов'язаних між собою глобальних завдань, що стоять перед усім людством, таких як безпека, боротьба з бідністю і знищення навколишнього середовища. GCI (штаб-квартира в Женеві, Швейцарія) курирує мережу національних організацій, що розширюється, у більш ніж 30 країнах.

Зелений Хрест Швейцарії

Дякуємо за інтерес, проявлений Вами до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу  та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація “Зелений Хрест України”

АТ «Укрексімбанк» м. Києва, Україна

ЄДРПОУ – 26383599

МФО - 322313

р/р - 26002010047025

S.W.I.F.T.: EXBS UA UX

© 2019 GREEN CROSS UKRAINE. Всі права захищено.
Создание сайта: VM Production