Чорнобильська трагедія 29 років потому

26 квітня 2015 року виповнилося 29 років аварії на Чорнобильській АЕС, яка увійшла в історію України як одна з найважчих трагедій, наслідки якої будуть позначатися на житті ще не одного покоління людей у всьому світі.

У ніч 26 квітня, в 00.23 Юрій Сапіга, команда Зеленого Хреста України та Білорусії, а також гості, волонтери, учасники Форуму, ліквідатори та місцеві жителі поклали квіти до меморіалу Героїв Чорнобиля. Таким чином, висловивши свою солідарність і повагу ліквідаторам, які загинули під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції, рятуючи людство.

За даними вчених, а також міжнародних організацій, в результаті аварії загинули близько 60 тисяч ліквідаторів, 165 тисяч стали інвалідами, а в Європі зафіксовано понад 10 тисяч випадків вроджених патологій та понад 10 тисяч випадків раку щитовидної залози.

Турбота про здоров'я і безпека людей, які проживають в третій та чотвертій Чорнобильських зонах, вимагають постійного контролю і спостереження. Зелений Хрест уже протягом багатьох років допомагає і таким чином вносить свій внесок у вирішенні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, реалізуючи Міжнародну Програму СОЦМЕД, яка спрямована на допомогу населенню, яке проживає на постраждалих територіях. Усунення чорнобильських проблем дуже актуально і на сьогоднішній день.

Зелений Хрест в Україні надає допомогу населенню, яке досі страждає від хвороб і патологій, викликаних дією радіації, і потребує допомоги та підтримки.

Цього року Зелений Хрест також взяв участь у заходах присвячених 29-й річниці Чорнобильської аварії, відвідав реалізовані проекти, залучені сім'ї, дитячий будинок у місті Славутичі, зустрівся з ветеранами-ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, здійснив поїздку в зону відчуження, відвідав міста Чорнобиль, Прип'ять, а також ознайомився з етапами будівництва нового безпечного конфайнмента, завершення якого заплановане до 2017 року.

Цього року Зелений Хрест Білорусії також взяв участь у всіх запланованих щорічних заходах і в Міжнародному Молодіжному Екологічному Форумі.

Адміністрація міста Славутич спільно з Зеленим Хрестом України провели Х ювілейний Міжнародний Молодіжний Екологічний Форум.

Форум був відкритий під гімн України. З вітальними словами виступила Тетяна Олександрівна Бойко і побажала всім учасникам Форуму та гостям плідної праці. Василь Нечепа, народний артист України, також взяв участь і привітав музичним супроводом учасників Форуму.

Виконуючий обов'язки Мера міста Славутич Юрій Фомічов, а також вся адміністрація міста Славутич, ліквідатори, жителі міста висловили слова подяки Зеленому Хресту, а також всієї Команді SOCMED за багаторічну співпрацю і допомогу у вирішенні соціальних питань у місті Славутичі та довколишніх сіл.

Володимир Удовиченко, екс-мер міста Славутич, привітав всіх учасників Форуму, а також висловив слова вдячності організаторам, які вже протягом десяти років успішно реалізують цей захід, за підтримки Зеленого Хреста. Екс-мер міста Славутич підтримав ініціативу по організації XI Міжнародного Молодіжного Екологічного Форуму, який буде присвячений 30 річниці Чорнобильської катастрофи.

Голова Правління, Виконавчий Директор Зеленого Хреста України, Юрій Сапіга виступив з доповіддю і розповів про діяльність Зеленого Хреста, а також передав словами привітання від Марії Вітальяно, директора Міжнародної Програми СОЦМЕД (GCCH).

На Форумі виступали науковці та журналісти, представники молодіжних екологічних організацій з Польщі, Білорусії, Японії, студенти з провідних навчальних закладів України. Виступи та доповіді, які були представлені учасниками Форуму.

показали своє бачення і можливе вирішення екологічних проблем пов'язаних з аварією на Чорнобильській АЕС.

Завдяки проведенню Міжнародного Молодіжного Екологічного Форуму всім учасникам була надана можливість підвищити свою обізнаність про наслідки Чорнобильської катастрофи, придбати унікальний досвід, а також обмінятися ідеями щодо вирішення екологічних проблем як в Україні, так і в світі.

Також в ці дні атомну електростанцію відвідав Президент України Петро Порошенко. Президент висловив співчуття сім'ям загиблих при ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС та висловив сподівання, що світова спільнота допоможе Україні завершити будівництво саркофага над зруйнованим реактором атомної станції та зазначив: «Чорнобиль - це велика людська трагедія, епіцентр якої залишається на українській землі. Спільна співпраця світових громад, безсумнівно, допоможе подолати труднощі і проблеми наслідків Чорнобильської катастрофи. Наша спільна мета створити і підтримувати безпечне, екологічно сталий і світле майбутнє для наступних поколінь ».

Ми вдячні всім учасникам X Міжнародного Молодіжного Екологічного Форуму, за їх активну участь.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на нові партнерські відносини і підтримку наших ініціатив.

Lolita Kozlova

Green Cross Ukraine Assistant

01 - _dsc0010 102 - _dsc0012 203 - _dsc0121 304 - _dsc0230 405 - _dsc0126 506 - _dsc0203 607 - _dsc0236 708 - _dsc0332 809 - _dsc0358 910 - _dsc0541 1011 - _dsc0672 1112 - _dsc0728 1213 - _dsc0804 1314 - _dsc0868 1415 - _dsc1026 1516 - _dsc0254 16

Дякуємо за інтерес, проявлений Вами до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу  та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація “Зелений Хрест України”

АТ «Укрексімбанк» м. Києва, Україна

ЄДРПОУ – 26383599

МФО - 322313

р/р - 26002010047025

S.W.I.F.T.: EXBS UA UX

© 2019 GREEN CROSS UKRAINE. Всі права захищено.
Создание сайта: VM Production