Вдячні жителі села Невгоди

Відбувся робочий візит Команди Зеленого Хреста України з представниками Південної Кореї, фотографом Jung. Sung-Tae і його асистентом Jeon Hwalgi, які наразі працюють над фото проектом на тему Чорнобильської катастрофи та її впливом на життя простих людей, які проживають в 3-4-й чорнобильській зоні і є переселенцями.

Цей візит був організований і координувався представниками Зеленого Хреста в Україні і партнерами з Овруцького району, главою сільської ради с. Невгоди і координатором проектів у м. Житомирі Н.А. Паламарчук.

На жаль, в Україні близько 600 000 осіб проживають на територіях постраждалих від аварії на ЧАЕС, з них 180 000 – це діти. Згідно з українським законодавством держава зобов'язана проводити комплекс заходів щодо недопущення переопромінення населення. На державному рівні було зобов'язано зробити все для забезпечення безпечних умов життя всім без винятку людям. І вона робила що могла. На жаль, до цих пір, незважаючи на те, що кошти з держбюджету виділяються, усі проблеми не вирішені. Скорочуються дотації та пільги.

З метою зустрітися з родинами-переселенцями ми відвідали Житомирську область, яка найбільш постраждала від наслідків аварії і піддалася радіоактивному забрудненню значної території віддалених північно-східних районів. Був організований візит до села Невгоди (III Чорнобильська зона, зона гарантованого добровільного відселення), де проживають сім'ї-переселенці, яким, у свою чергу, держава побудувала будинки та надала земельні ділянки для ведення власного господарства. Під час візиту корейські фотографи разом з представниками команди GCU зустрілися з головою сільської ради Анатолієм Демидчуком, який люб'язно показав гостям все, що їх цікавило, а також поділився тим, як село справляється з актуальними питаннями. Поспілкувалися з директором місцевої школи Ольгою Зубрійчук, яка провела екскурсію по школі, розповіла про допомогу, яку сільська громада отримує від Зеленого Хреста, звертаючи особливу увагу на дітей і молодь. Гості побачили видимі результати діяльності і були вражені виконаною роботою, а також вдячністю людей і численними відгуками місцевих жителів на адресу представників Зеленого Хреста. Медичний огляд дітей, лікування та оздоровлення в Закарпатті, діяльність клубу «Матері і Дитини» та проект соціальні кооперативи – це те, чим може допомогти Зелений Хрест жителям села. Також мешканці села та голова сільської ради, директор школи подякували ще раз за чисту воду і біо-еко туалети в місцевій школі, які завдяки проектам Зеленого Хреста і зараз надають можливість повною мірою отримувати доступ до безпечної води та санітарії.

Як і планувалося, відбулися зустрічі з двома сім'ями, які були переселені в свій час в село Невгоди після аварії на Чорнобильській АЕС. Від батьків ми дізналися про нагальні проблеми, з якими вони стикаються в повсякденному житті. З початку минулого року для чорнобильців скасовані практично всі дотації і щомісячна грошова допомога. Сім'ї втратили можливість отримувати пільги, що стосуються оздоровлення та лікування. Раніше держава надавала всім дітям чорнобильців до восьми років можливість безкоштовного харчування у дошкільних навчальних закладах. Діти зараз позбавлені цієї пільги. Також нагальним для кожної родини залишається доступ до медичної допомоги, своєчасного обстеження, лікування і профілактики захворювань. Тим не менше, ці сім'ї раділи і ділилися своїми досягненнями, як їм вдається ростити дітей і підтримувати домашній побут.

Завдяки реалізації проектів міжнародної програми SOCMED в Житомирському регіоні надається ефективна і необхідна цільова допомога, в результаті якої багато сімей та їхні діти отримують користь і можливість поліпшити своє здоров'я і соціальний стан.

Голова сільської ради висловив надію на те, що в майбутньому співпраця з Зеленим Хрестом буде зміцнюватися і розвиватися. У свою чергу завдяки партнерству і співробітництву мешканці села та всієї області зможуть брати участь у проектах, підвищувати рівень обізнаності та знань, діти будуть проходити медичне обстеження та оздоровлення, які є важливими аспектами в підтримці загального стану здоров'я.

Ми висловлюємо окрему подяку корейським представникам за інтерес до нашої діяльності і до висвітлення Чорнобильських проблем, які до цього часу залишаються не вирішеними і не можуть залишатися без уваги громадськості. Виставка, яку планують організувати наші нові друзі з далекої Кореї, зможе ще раз звернути увагу на нагальні проблеми, залучити додаткових донорів і спонсорів до проблем Чорнобиля. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) породила безліч проблем, які з плином часу трансформуються, але не зникають – заявив президент України П. Порошенко. Для вирішення цих проблем постійно залучаються матеріальні та людські ресурси. Але цього не достатньо. Ми сподіваємося і впевнені в підтримці зарубіжних організацій та благодійних фондів.

Без підтримки наших партнерів зі Швейцарії ми не змогли б реалізувати ні один наш проект. Ми вдячні всім нашим партнерам, друзям і волонтерам, задіяним у міжнародну програму SOCMED в Україні.

Найменше, що ви можете зробити і допомогти – це вже багато. Навіть невелика допомога – це крок вперед для всіх.

Дмитро Сапіга

Інформаційна та технічна підтримка GCU

dsc0385dsc0403dsc0407dsc0420dsc0422dsc0440dsc0443dsc0453dsc0456dsc0464dsc0469dsc0474dsc0481dsc0503dsc0505

 

Дякуємо за інтерес, проявлений Вами до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу  та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація “Зелений Хрест України”

АТ «Укрексімбанк» м. Києва, Україна

ЄДРПОУ – 26383599

МФО - 322313

р/р - 26002010047025

S.W.I.F.T.: EXBS UA UX

© 2019 GREEN CROSS UKRAINE. Всі права захищено.
Создание сайта: VM Production