• Головна
  • Новини
  • Актуальність реалізації міжнародної програми SOCMED в Україні

Актуальність реалізації міжнародної програми SOCMED в Україні

Масштаби наслідків Чорнобильської катастрофи для навколишнього середовища, здоров'я людей, розвитку суспільства є значними. Внаслідок викиду радіонуклідів в навколишнє середовище на території України виникла несприятлива екологічна ситуація, що спричинила як зовнішнє опромінення багатомільйонної популяції людей, так і довгострокове надходження в організм радіоактивних ізотопів, що формують внутрішнє опромінення.

Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС постраждало близько 5 млн. громадян, на забруднених територіях розташовано майже 5 тис. населених пунктів України, Республіки Білорусь та Російської Федерації, у тому числі в Україні число потерпілих від аварії  складає 1,7 млн. осіб, у тому числі понад 300 тисяч потерпілих дітей.

Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи — це не тимчасова, а розрахована на тривалий час цілеспрямована діяльність. Щоб знизити рівень радіації, на четвертому енергоблоці 29 листопада 2016 року побудовано новий саркофаг. Споруда прослужить 100 років і дасть змогу розібрати реактор, а потім "поховати" його частини. За останні  роки радіаційний стан територій, що зазнали радіоактивного забруднення, поліпшився. Цьому сприяли природні процеси та здійснені заходи із запобігання винесенню радіонуклідів за межі зони відчуження, подолання наслідків аварії у сільськогосподарському та лісогосподарському виробництві, проведення дезактиваційних робіт. Запроваджені заходи привели до зниження рівнів опромінення людей, які проживають на цих територіях. Проте кількість людей, вади яких пов’язані з Чорнобильською катастрофою, сягає понад 106 тисяч. Із них більше 65 тисяч – ліквідатори наслідків аварії.

З метою допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вже понад 18 років в Україні працює міжнародна програма соціально-медичної допомоги SOCMED. Успішна діяльність програми можлива завдяки координації та фінансової підтримки Зеленого Хреста Швейцарії (GCCH) під керівництвом директора міжнародної програми SOCMED Марії Вітальяно.

Першочерговим пріоритетом програми було і залишається вирішення основних соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зменшення соціальної напруги серед постраждалого населення, подальше вирішення питань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, надання медичної та соціальної підтримки, оздоровлення та покращення стану здоров’я дітей.

В 2018 році команда Green Cross Україна продовжує свою діяльність в рамках міжнародної програми SOCMED. Актуальність реалізації програми в Україні визначена постійною потребою населення в соціально-медичній допомозі, яке схильне до негативного впливу навколишнього середовища внаслідок Чорнобильської аварії та інших несприятливих чинників. Спільно з партнерами надається соціальна-медична та освітня допомога населенню, яке переживає наслідки Чорнобильської аварії та проживає в 3 і 4 Чорнобильських зонах.

Збереження здоров’я населення є найважливішим завданням в подоланні віддалених наслідків Чорнобильської катастрофи. В рамках діяльності програми SOCMED починаючи з 1999 року реалізується проект «Здоров’я для майбутнього», який направлений на  комплексне медико-санітарне забезпечення та соціально-психологічна реабілітація. Завдяки співпраці з медиками Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні проводяться медичні огляди постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. В 2017 році під час виїздів в північні райони Житомирської області було обстежено 3927 дітей. Якісне оздоровлення дітей та підвищення ефективності медичної допомоги особам, які зазнали радіаційного впливу, є пріоритетними завданнями на найближчі роки.

Координатори GCU продовжують роботу сімейних клубів в регіонах. Мета сімейних клубів Зеленого Хреста полягає в поліпшенні здоров'я матерів та їх дітей, наданні консультативної допомоги та знань про те, як вони можуть поліпшити умови життя. Результати опитування проведені в сімейних клубах в Білій Церкві, Житомирі, Славутичі, Чернігові та Переяслав-Хмельницькому підтвердили, що необхідно продовжувати діяльність клубів та розвивати більш конструктивну цільову допомогу.

З початку року Green Cross Україна зміцнює співпрацю, встановлює нові партнерські відносини, веде пошук потенційних спонсорів і донорів для ефективної реалізації існуючих проектів Green Cross і розширення діяльності програми SOCMED на території України.

Green Cross Ukraine

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756