Діяльність програми SOCMED 2020

Зелений Хрест продовжує свою діяльність в Україні та вдячний всім партнерам і колегам за підтримку і координацію.
Незважаючи на складні ситуації, ми намагаємося продовжувати нашу роботу в рамках статутної діяльності, поставлених завдань і зобов'язань перед партнерами.
У 2019 був проведений аудит в організації і за рекомендацією аудиторів і юристів проведено доповнення в Статуті організації.
Розуміючи і усвідомлюючи всю серйозність соціальної допомоги для українських сімей Рада директорів і члени організації прийняли рішення продовжувати діяльність.

Після консультацій та рекомендацій з боку компетентних організацій, медичних фахівців та адміністрацій і самих людей, які проживають на територіях, постраждалих внаслідок Чорнобильської аварії ми усвідомлюємо, що до сих пір існують багато проблем і ця ситуація негативно впливає на населення, яке проживає в екологічно-несприятливих територіях. У зв'язку з мінливою ситуацією і труднощами, які виникають в країні погіршується соціальний статус і матеріальне становище більшості сімей, продовжує зростати захворюваність серед населення і особливо у дітей і молоді.
З цієї причини Зелений Хрест в Україні продовжує направляти свої зусилля на проведення діяльності щодо забезпечення ефективної проектної роботи в сфері надання соціальної, медичної та освітньої допомоги.
Завдяки багаторічному партнерству з Green Cross Switzerland, а також налагодженій співпраці в регіонах протягом 2019-2020 років було вжито всіх необхідних заходів для стабілізації ситуації, відновлення діяльності і фінансового становища організації. Green Cross Switzerland продовжує бути зосередженим на реалізації основних проектів в Білорусії, Україні та В'єтнамі. Проекти програми SOCMED були і залишаються основою міжнародної діяльності Green Cross Switzerland, що дозволяє Зеленому Хресту мати можливість розвитку.
З метою побудови ефективного партнерства і зміцнення співпраці на 2020-2023 роки Green Cross Switzerland організував і провів триденний семінар, який відбувся в кінці лютого в Цюріху, Швейцарія. Країни-учасники програми SOCMED підготували свої доповіді, представили SWOT аналізи, виступили з презентаціями, спільно обговорили бачення і подальші кроки з розвитку проектної діяльності на місцях. Були проведені індивідуальні сесії, переглянуті робочі підходи, організаційна структура, юридичні теми, обговорювалися можливості розширення проектів і впровадження нових напрямків діяльності. Під час зустрічей і переговорів Юрій Сапіга, Глава правління GCU запропонував керівництву Green Cross Switzerland і директорату розглянути питання про нові напрямки спільної роботи і підписання нових контрактів про співпрацю тривалістю 3 роки, що дозволить гарантувати ефективність проведення запланованих заходів та досягти позитивної динаміки зростання якісних і кількісних показників в результаті втручання SOCMED.
У наступні роки реалізація проектів Зеленого Хреста в рамках міжнародної програми SOCMED буде спрямована на поліпшення здоров'я і якості життя населення, допомога лікарням і жителям сільської місцевості, школам та інтернатам залишається пріоритетним завданням.
Для усунення негативного впливу наслідків Чорнобильської аварії актуальними заходами залишаються:
• оздоровлення та соціально-психологічна реабілітація дитячого населення;
• профілактика захворювань і заходи по зміцненню здоров'я;
• медичне обстеження населення і надання своєчасної допомоги і консультацій;
• проведення планових виїздів і медичних оглядів дітей в рамках медичного модуля;
• надання психологічної, юридичної та консультаційної допомоги сім'ям і дітям;
• екологічна освіта та виховання (поширення знань про здоровий спосіб життя, правильне харчування і захист навколишнього середовища);
• інформаційна робота з чорнобильської тематики (різні акції, заходи, публікації, наукова робота).
З початку року Green Cross Ukraine вела активну пропаганду діяльності Зеленого Хреста, зміцнювала співпрацю з місцевими громадськими організаціями, медичними установами, навчальними закладами, встановила нові партнерські відносини, було підписано ряд контрактів і договорів про співпрацю. Зміцнюється міжнародне співробітництво для реалізації спільних проектів.
Green Cross Ukraine завжди відкрита для конструктивного діалогу з різними організаціями, зацікавленими фондами, групами і спільнотами, яким небайдуже майбутнє дітей в Україні.


Тетяна Іщенко
Виконавчий координатор проектів GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756