Саміт Східного партнерства по залученню молоді – 2020

Green Cross Ukraine взяла участь в Саміті Східного партнерства по залученню молоді – 2020, який проходив в on-line режимі 2-3 липня. Темою заходу стало «Участь молоді в Східному партнерстві: Вивчаючи сьогодення і направляючи майбутнє!» Саміт проходив повністю у віртуальному форматі. Такий формат був обраний у зв'язку з глобальною пандемією COVID-19 з метою захистити здоров'я учасників і організаторів. Саміт по залученню молоді CП був загальнодоступною зустріччю в форматі відеоконференції для зареєстрованих учасників, за участі доповідачів, організаторів та відвідувачів, які розосереджені по всій Європі. Саміт надав молодим учасникам унікальну можливість обмінятися один з одним, а також з політиками з ЄС і Східних країн-партнерів, своїми досягненнями і викликами в області роботи з молоддю.

Поліпшення перспектив молоді лежить в основі співробітництва Європейського Союзу з його Східними партнерами. Разом з шістьма країнами-партнерами ЄС прагне створити для молодих людей нові можливості, щоб вони могли вчитися, працювати, повноцінно брати участь в житті суспільства і реалізовувати свій потенціал.

2020 рік - важливий рік для ініціативи Східного партнерства. З одного боку, це завершальний рік для реалізації політичних пріоритетів "20 результатів до 2020 року", з іншого боку, це рік, коли нова основа політики ЄС прокладе шлях для нових спільних цілей для майбутнього Східного партнерства.

У своєму виступі член Європейської Комісії з Європейської політики сусідства та переговорів про розширення Олівер Вархелі відмітив: «Розширення прав і можливостей молоді з регіону є і залишиться пріоритетом для ЄС - інвестиції в молодь завжди є кращими інвестиціями. У нас є нова пропозиція для молоді, в рамках якої ми будемо працювати разом з урядами, щоб забезпечити навички, необхідні на ринку праці. Це допоможе молоді стати конкурентоспроможними на світовому рівні і дозволить їм знайти якісну роботу і на регіональному рівні».

Сьогодні Європейська комісія вживає заходів, щоб надати молоді всі можливі умови для повноцінного розкриття їх потенціалу, і таким чином сформувати майбутнє ЄС, і досягти успіху в зелених і цифрових переходах. Пандемія коронавірусу показала, що найчастіше спочатку багато молодих людей стикаються з труднощами на ринку праці. Пакет підтримки зайнятості молоді побудований навколо чотирьох напрямків, які разом повинні забезпечити основу для зростання робочих місць серед молодого покоління. Мета полягає в тому, щоб зробити системи більш стійкими до майбутнього і підвищити зайнятість, діючи на всіх фронтах: зміцнення гарантій для молоді, забезпечення майбутньої професійної освіти і навчання в ЄС (ПОН), відновлення стимулів для учнівства, а також додаткові заходи щодо підтримки зайнятості молоді. Комісія також представляє європейську програму отримання навичок для стійкої конкурентоспроможності, соціальної справедливості і стійкості, маючи на меті зміцнення інвестицій в розвиток навичок серед молоді, підприємництво та можливості працевлаштування. Новий курс для молоді збереже інвестиції ЄС в молодь і залишається в центрі уваги політики Східного Партнерства.

Основними темами молодіжного саміту СП були:

  • Східне партнерство після 2020 року і роль молоді;
  • COVID-19: проблеми і відповідальність перед молоддю;
  • Участь молоді у формуванні політики шляхом зміцнення молодіжних рад СП і за допомогою Регіонального механізму підтримки громадянського суспільства країн Східного партнерства;
  • Перехід молоді від освіти до роботи через розвиток навичок;
  • Реалії та передовий досвід молодіжного соціального підприємництва;
  • ЄС проти дезінформації допомогою позитивного спілкування;
  • Досягнення в рамках пакету EU4Youth з акцентом на Erasmus + і EU4Youth.

Дводенна програма включила панельні дискусії, презентації, вебінари і паралельні групові дискусії з метою збору висновків для створення майбутніх можливостей для молоді в Східних країнах-партнерах. До заходу долучилися понад 400 активних молодіжних лідерів та працівників з питань молоді, учасники з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та України. Учасникам було запропоновано поділитися досвідом у сфері молодіжної роботи і молодіжної політики як в країнах ЄС, так і в країнах Східного партнерства.

Усі мали можливість заслухати доповіді політиків ЄС і комісаріат Східного Партнерства про досягнення та проблеми в молодіжній сфері в Європейському союзі і його регіоні Східного сусідства, виступи представників центральних органів виконавчої влади Німеччини, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Словенії, України, які поділилися досягненнями і передовим досвідом в сфері молодіжної роботи і молодіжної політики. Учасники змогли провести діалог між собою і сформулювати важливі принципи і нові підходи в роботі з молоддю. Ми також вважаємо, що важливим є проведення Діалогу з Молоддю, активне залучення молодих людей в економічне розвитком і політичне середовище, з огляду на їх думку і консультації в процесі прийняття рішень.

Було прийняте рішення, що результати обговорень і можливі висновки будуть задокументовані у формі звіту і в найближчому часі доведені до відома зацікавлених сторін, в тому числі через веб-сайт GCU.

Координатор проектів GCU
Тетяна Іщенко

Додатково:

ЄС і Україна: партнерство заради молоді

ЄС підтримує можливості для працевлаштування молоді та її громадської активності в Східних країнах-партнерах

Прямий ефір саміту

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756