Про нас

Національна екологічна організація Зелений Хрест України (Green Cross Ukraine) була створена в 2000 році за активної підтримки відомого політичного діяча, Президента-засновника Green Cross International М.С. Горбачова.

31 січня 2002 у м. Женеві (Швейцарія) організація Green Cross Ukraine отримала статус Національного комітету.

Основна мета організації - сприяння покращенню стану здоров'я і соціального стану населення, а також надання допомоги найбільш постраждалим верствам населення - дітям, підліткам і матерям з маленькими дітьми.

Трагічні соціально-медичні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС для населення визначили основні напрямки діяльності організації в рамках міжнародної програми SOCMED (СОЦМЕД), що є частиною програми LEGACY (ЛЕГАСІ) Green Cross International.


Міжнародна програма SOCMED складається з трьох компонентів:

Соціальна допомога (Social Care - SOCMED) найбільш незахищеним верствам населення (діти-сироти, матері, які виховують дітей в неповних сім'ях, діти, які проживають в екологічно несприятливих регіонах України).

Медична допомога (Medical Care - SOCMED) оздоровлення та лікування дітей, підлітків і матерів з маленькими дітьми, профілактичні заходи.
Освіта (Educational Care - SOCMED) екологічна освіта та виховання з метою поширення знань про здоровий спосіб життя, правильне харчування та охорону навколишнього середовища.

Міжнародна програма SOCMED в Україні спрямована на формування відповідальності населення країни за майбутнє своїх дітей, їх фізичне і духовне здоров'я. Програма передбачає оволодіння методами самодопомоги з метою надання людям можливості знаходити власні рішення й активно діяти.

У розробці та реалізації проектів Green Cross Ukraine задіяні:

Голова правління GCU, Виконавчий директор Сапіга Юрій Станіславович

Професор, доктор, академік Академії Наук, Віце Президент GCU – Вербицький Володимир Валентинович

Виконавчий координатор проектів GCU – Іщенко Тетяна Ігорівна

Менеджер проектів GCU – Лепеха Тетяна Василівна

Асистент GCU – Богуненко Лоліта Михайлівна

Технічна та координаційна підтримка GCU – Лепеха Юрій Дмитрович

Технічна та інформаційна підтримка GCU – Сапіга Дмитро Юрійович

Бухгалтер GCU – Коленченко Олена Василівна

Бухгалтер GCU – Чуркіна Ольга Дмитрівна

Почесні президенти:

Народний артист України, академік Національної академії мистецтв України, професор, почесний президент "Грін Крос Україна" - Тимошенко Олег Семенович

Професор, доктор, Посол миру, Почесний президент GCU – Тимошенко Максим Олегович


Регіональні координатори GCU:

Житомирський регіон – Паламарчук Неля Анатоліївна

Чернігівський регіон – Бойко Тетяна Олександрівна

Славутич – Германович Олена Альбертівна

Біла Церква – Іванова Олена Георгіївна

Переяслав-Хмельницький – Онопрієнко Любов Михайлівна

Донецький регіон (Бахмут) – Опалюк Надія Леонідівна


Проекти Зеленого Хреста України в рамках міжнародної програми SOCMED:

 • Оздоровчий табір
 • Міжнародний екологічний освітній табір
 • Профілактика карієсу (Житомирська обласна дитяча лікарня)
 • Здоров'я для майбутнього (Житомирська обласна дитяча лікарня)
 • Клуби Матері та Дитини і Соціальні кооперативи (6 регіонів)
 • Навчання навчаючих. Школа лідера, волонтера
 • Інформація та публікація
 • Розвиток організації

Цільові групи, отримувачі допомоги:

 • діти та підлітки з хронічними захворюваннями, отриманими внаслідок аварії на ЧАЕС, та є наслідком постійного проживання на забрудненій території
 • діти та підлітки, народжені в сім'ях ліквідаторів аварії на ЧАЕС
 • діти з неповних сімей, діти з багатодітних сімей
 • малозабезпечені і неповні сім'ї
 • сім'ї та діти, які проживають в екологічно несприятливих регіонах України
 • найбільш незахищені верстви населення, особи, переміщені всередині країни (ВПО), сімї та діти, які були змушені покинути свої будинки і місця проживання (Донецька та Луганська області), для того, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту на сході України
 • діти та підлітки, сироти та напівсироти, батьки яких трагічно загинули під час антитерористичної операції на сході країни

В рамках проектів за період діяльності було оглянуто і проліковано в санаторіях України понад 2 000 дітей віком від 8 до 16 років.

В рамках міжнародної програми SOCMED було обстежено та проліковано понад 67 тис. дітей віком від 4 до 16 років.

Усі ці роки GCU отримує всебічну методичну та фінансову підтримку з боку Міжнародного Зеленого Хреста, Зеленого Хреста Швейцарії, Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарської Конфедерації в Україні, Посольства Швейцарської Конфедерації. Green Cross у всіх проектах співпряцює з постійними партнерами - представниками міністерств та відомств, обласних і районних адміністрацій, громадських організацій.

У липні 2009 року компанія «Colgate-Palmolive Ukraine» ("Колгейт-Палмолів Україна") для проекту GC «Карієс», який реалізується в Житомирській області, і для дитячого еколого-оздоровчого табору, що проходить у Закарпатському регіоні, безкоштовно надала продукцію для гігієни порожнини рота (зубні щітки, зубну пасту) - 30 тис. одиниць.

У січні 2013 року завдяки підтримці Міжнародного Зеленого Хреста, Міжнародного Комітету Форуму (IFC), Всесвітньої Водної Ради (WWC) в Україні був успішно реалізований проект «Розумна вода для зелених шкіл», який був спрямований на забезпечення доступу до безпечної питної води та санітарії, поліпшення систем водопостачання для широкого кола суспільства і підвищення екологічної обізнаності школярів місцевої школи (с. Невгоди, Житомирська область). В рамках проекту допомогу та підтримку отримало 403 людини, у тому числі 71 дитина віком до 17 років.

За ініціативи директора міжнародної програми SOCMED, у 2015 році Зелений Хрест України (GCU) закріпив нові партнерські стосунки з дитячим літнім центром відпочинку«Kinderdorf Senti» в Угорщині. Був реалізований перший спільний проект з реабілітації та відновлення здоров'я, психологічного та емоційного стану дітей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей. Проект успішно відбувся завдяки координації та підтримки угорської сторони, Консульського відділу Посольства Угорщини в Україні та сприяння місцевих партнерів з Департаменту Сім'ї, Молоді та Спорту Житомирської обласної державної адміністрації. Вагому допомогу отримали 17 дітей з сімей вимушених переселенців у зв’язку з воєнним конфліктом на сході країни.

Ми завжди відкриті для конструктивного діалогу з різними організаціями, фондами, групами, людьми, яким небайдуже майбутнє дітей в Україні.

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756