• Головна
  • Новини
  • Благодійна місія «Віденського балу» у Переяслав-Хмельницькому завдяки підтримці спонсорів, меценатів та благодійної організації «ГрінКрос Україна»

Благодійна місія «Віденського балу» у Переяслав-Хмельницькому завдяки підтримці спонсорів, меценатів та благодійної організації «ГрінКрос Україна»

8 березня 2010 року у Переяслав-Хмельницькому відбулася дуже цікава та колоритна подія: перший «Віденський бал» у місті. Організаторами події виступили молодіжна організація «Нова хвиля» та районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Головний підсумок цього заходу – благодійний збір коштів для підтримки творчої молоді з фізичними вадами здоров’я.

Голова ММГО «Нова хвиля» Наталія Онопрієнко проінформувала, що за цей вечір вдалося зібрати готівкою загалом понад сім тисяч гривень. Більше трьох тисяч гривень – це внесена готівка загалом, решта – виручка за лоти аукціону та соціальної лотереї. Крім того, окремі депутати районної ради пообіцяли цими днями перевести на рахунок певні суми для підтримки талановитих молодих людей, на вечорі прозвучали й конкретні пропозиції співучасті меценатів у житті і творчості героїв першого подібного заходу.

 

За ці кошти ММГО «Нова хвиля» буде купувати для молоді з фізичними вадами наступні матеріали: фарби, бісер, нитки, тканину, рамки, папір та інше, необхідне для них під час занять на майстер-класах з фахівцями. Адже головне завдання для цієї організації – надати можливість цим талановитим дітям, молодим людям і надалі розвивати свої здібності, вдосконалювати майстерність. Є надія, що вони досягнуть рівня, який дозволить їм своє захоплення перетворити на ремесло і спосіб заробляти гроші на прожиття.

Запрошення на «Віденський бал» були розіслані 120 представникам бізнесової, владної, ділової еліти. Увечері 8 березня своєю присутністю у ресторані «Дружба» (м. Переяслав-Хмельницький) підтвердили готовність благородно розділити участь у підтримці творчої молоді не більше 80 осіб.

У числі місцевих VIP-персон, хто прийняв запрошення, були голова районної ради Віктор Шеремета з дружиною Катериною. Еліту з Переяслава представляли люди зі сфери культури, державних організацій, бізнесу, було кілька депутатів районної ради зі своїми супутницями, представники громадських організацій та благодійних фондів, у тому числі й міжнародних.

Першим благодійний внесок (200 гривень) до чаші щедрості зробив Голова Правління благодійної організації «ГрінКрос Україна» (міжнародний благодійний фонд М. С. Горбачова) Юрій Сапіга, який пунктуально рівно о 19:00 прибув на вечір зі своєю дружиною Оксаною. Благодійна організація «ГрінКрос Україна» допомогла в фінансуванні та підготовчих роботах до «Віденського балу» приблизно на 30 % від загального кошторису.

Найближчим часом організація сподівається відкрити у м. Переяслав-Хмельницький окреме представництво свого фонду і співпрацювати більш результативно. До речі, Ю. Сапіга першим розпочав і торги на аукціоні творчих робіт, придбавши перший лот – картину на полотні молодої художниці з Поліг-Яненок Лесі Рибак, а також запросив дівчину на відпочинок та оздоровлення в Карпати в зручний для неї час. Витрати на це, зокрема й на дорогу,- за рахунок «ГрінКрос Україна».

Щодо мистецьких робіт десяти молодих майстрів-інвалідів, головних персон вечора.

Упродовж нього гості могли оцінити їхній творчий потенціал, роздивляючись спеціальну виставку картин, написаних фарбами, вишитих нитками і бісером, букетів з бісеру, іншого оригінального декору та практичних речей, таких, як жіночі прикраси, сумочки, футлярчики для мобільних телефонів тощо.

Стартова ціна робіт – від 50 до 180 гривень – називалася залежно від собівартості, тобто витраченого на це матеріалу.

Дитячі роботи дуже цінні бодай тим, що вони зроблені з великою любов’ю і позитивною енергетикою.

Організатори цього заходу зробили чимало. Особливий респект за живу музику від тріо «Експресія» викладачів музичної школи, учасникам та керівнику хореографічного колективу «Каприз». Естетику залу та виставки створили викладач педуніверситету Оксана Смірнова та її учні  студенти педагогічного факультету. Роботі з героями проекту сприяли всі молодіжні служби району.

Отож, благодійність на «Віденському балу в Переяславі» таки стала головною його ознакою, хоча і не без активної допомоги гостей міста. Утім, варто сподіватися, що це лише початок. Адже гості дуже схвально відгукувалися про цю ідею.

 

Матеріал з газети «Вісник Переяславщини» від 12 березня 2010 р.

1  4  3  8  2 9  p30830441 p30830301 p3083036

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756