• Головна
  • Новини
  • Діяльність Зеленого Хреста України в рамках надання фінансової гуманітарної допомоги від Green Cross Switzerland

Діяльність Зеленого Хреста України в рамках надання фінансової гуманітарної допомоги від Green Cross Switzerland

З 24 лютого 2022 року життя кожного українця змінилося назавжди. В більшості міст та сіл спостерігається справжня гуманітарна катастрофа. Немає налагодженого постачання сировини, медикаментів та їжі. Багато людей знаходяться в небезпечних для життя точках та потребують термінової евакуації. За даними ВООЗ, поточна оцінна кількість постраждалих в Україні від військового наступу Росії становить 18 млн. осіб, з яких 6,7 млн. є внутрішньо переміщеними особами. Вторгнення викликало міграційну кризу. За даними ООН, Україну залишило 3 млн біженців, у тому числі 1,4 млн дітей.

Green Cross Switzerland (GCCH) знайшли можливість надати допомогу, проявили солідарність та фінансово підтримали нужденну категорію людей в Україні. Завдяки стабільному партнерству у 2022 році Green Cross Ukraine (GCU) активно долучилася до роботи з надання гуманітарної допомоги населенню, яке страждає внаслідок вторгнення російських військ на територію всієї України. Своєчасні консультації та переговори вплинули на подальші напрямки реалізації нових направлень гуманітарної роботи в Україні. Були визначені регіони та проблемні питання, які вирішувались терміново та оперативно завдяки координації та домовленостям, які позитивно вплинули на допомогу сім’ям та дітям у визначених регіонах України (Житомирська, Чернігівська області, місто Славутич, місто Київ та Київська область).

Завдяки підтримці GCCH ми маємо змогу і далі тісно співпрацювати з місцевими партнерами, регіональними та районними адміністраціями, навчальними закладами, школами, лікарнями, соціальними центрами та допомагати їм у важкий час.

Green Cross Ukraine докладає всі зусилля та фінансові можливості для вирішення складних ситуацій. Існує велика потреба у продовженні діяльності організації, адже своїми діями Green Cross Ukraine намагається допомогти всім у цей нелегкий час.

По допомогу звертаються нужденні верстви населення, організації та медичні заклади, дитячі садки та інтернати.

Війна на території України прямо впливає на всі сфери життя, в першу чергу на медичну. Більшість лікарень переповнені пацієнтами і мають велику потребу у медикаментах та медичному обладнанні для надання всієї необхідної допомоги населенню. Пренатальні центри, пологові будинки, фельдшерсько-акушерські пункти потребують термінової фінансової підтримки для отримання необхідного медичного забезпечення. Команда GCU залишається в Києві та продовжує свою діяльність та координацію і допомогу Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні не дивлячись на небезпечні умови та кризові ситуації. Для лікарні було закуплено кисневе обладнання для хірургічного відділення (для 1 хірургічного відділення) та медикаменти.

Своєчасна допомога була направлена на допомогу жителям Славутича по вирішенню гуманітарної катастрофи у харчуванні та охороні здоров’я. До військових подій, в мирний час, місто Славутич забезпечувалось хлібом з міста Київ та Чернігів. Зараз це неможливо, оскільки місто відмежоване від Києва та Чернігова російськими блок-постами. Мікроавтобус GCU не зміг доїхати через воєнні ускладнення в регіоні.  Було прийнято рішення організувати доставку зерна та його закупівлю у місцевих жителів та підприємців. Було закуплено і організовано постачання 73,5 тон зерна і 21,5 тонна борошна (21 545 пачок по 1 кг) в місто Славутич. Організовано перемелення зерна на борошно. Організована перша експериментальна випічка хлібу в трьох міні-пекарнях, які раніше не спеціалізувались на випіканні хлібу. Проведена модернізація та реконструкція пекарень. Запроваджена технологія випікання хлібу для жителів міста Славутич та сiл, дачних масивів, дитячих садочків та шкіл, що знаходяться поблизу, дитячого будинку і цивільного населення. В перші дні випікалося 300-320 булок за зміну, через три дні-1200-1400 булок хліба за зміну (доба), на сьогоднішній день до 3000 хлібин за добу. Хліба все одно не вистачає. На сьогодні з містом Славутич немає зв’язку, відсутня електроенергія та водопостачання. 

https://www.facebook.com/398727960210123/posts/4864291260320415/

Нагальної допомоги потребує місто Київ та Київська область. Київ потребує оборони та захисту з допомогою волонтерів, які не є військовими і намагаються допомогти своїм родинам захистити свої домівки та все місто. Харчування та надання медичних послуг, теплих речей є важливою підтримкою у зв’язку з тим що вони не фінансуються за рахунок держави (гарячий суп, другі страви, термоси, теплий одяг, вода). Сім’ї з дітьми ховаються від обстрілів у бомбосховищах, вони потребують харчування та психологічної реабілітації, а також теплих речей та зв’язок з родинами.

За весь період проводиться завдяки GCCH гуманітарна допомога постраждалим в умовах війни включає організацію та постачання продуктів харчування, закупівля медикаментів та медичного обладнання. Були придбані милиці та медикаменти у військовий госпіталь міста Дніпро та Вишгород. Існують нові потреби в допомозі військовому госпіталю у Києві.

Мікроавтобус GCU задіяний в процесі доставки їжі та транспортуванні людей, як по Києву так і у межах України. В роботі залучено 4 додаткових автомобілі волонтерів.

З 27 лютого було організовано роботу польової кухні (2 у Дарницькому районі міста Києва), які постійно готують обіди для жителів міста, що знаходяться в бомбосховищах та метро. Кожний день готується від 80 до 120 літрів гарячих супів, інших страв. У школі № 252 з 28 лютого організовано обіди для волонтерів. Кожного дня готується по 80-90 літрів гарячих супів та 90-120 літрів інших страв. У школі № 210 (Оболонський район) організований приймальний пункт для теплих речей та необхідних продуктів для нужденної категорії населення, які не мають змоги себе одягти та прогодувати.

GCU  допомагає в евакуації сімей та нужденних категорії людей з Чернігова, Києва, Житомира.

Разом з партнерами в Україні в Закарпатті було організовано прихисток для біженців та переселенців (70-80 людей), які зараз потребують харчування та медичної допомоги. Є проблеми з опаленням на базі та енергозабезпеченням. Планується відкрити ще 2 пункти.

Залучені волонтери (4), координатори GCU (3+1 новий) та партнерські організації (4) з України.

Ми щиро вдячні всім, хто залучився до нашої роботи та особисто команді GCCH за фінансову підтримку, координацію та співпрацю.

Юрій Сапіга та Команда GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756