Екологічні оздоровчі табори для дітей

«ГРІН КРОС УКРАЇНА» і «ГРІН КРОС ШВЕЙЦАРІЯ», а також партнери з України, уже протягом 10 років щоліта організовують у рамках міжнародної програми SOCMED проект «Екологічний оздоровчий табір», метою якого є оздоровлення, лікувальна профілактика, культурний, фізичний і духовний розвиток дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей тих регіонів України, які найбільше зазнали екологічного забруднення внаслідок такої масштабної катастрофи як вибух на ЧАЕС (незважаючи на те, що з моменту аварії минуло 24 роки, невтішна статистика захворювань, особливо серед дітей та підлітків, зростає), а також внаслідок численних промислових відходів на території України. До таких регіонів належать, зокрема, Біла Церква, Славутич, Житомир, Переяслав-Хмельницький, Донецький регіон.

Літо - улюблена пора дітей і дорослих, пора відпусток, шкільних і студентських канікул ...

Від того, як батьки підійдуть до цього питання, як вони організовують його, багато в чому залежить, чи зміцниться здоров'я дитина, чи відпочине вона в повній мірі.

На жаль, сумна статистика вказує на те, що більша частина жителів України, які живуть нижче середньостатистичного рівня і за межею бідності, не в змозі забезпечити повноцінний відпочинок ні собі, ні своїм дітям. Це також стосується і соціально незахищених верств населення України: багатодітних сімей, матерів-одиначок, дітей з дитячих будинків та інтернатів, дітей і сімей, які проживають в екологічно несприятливих районах України.

У цьому році, незважаючи на зростаючі ціни на путівки, «ГРІН КРОС УКРАЇНА» і «ГРІН КРОС ШВЕЙЦАРІЯ» доклали максимум зусиль для того, щоб з 05.07.2010 р. по 26.07.2010 р. організувати і провести оздоровчий табір для 50 дітей з Білої Церкви, Славутича, Житомира, Переяслав-Хмельницького у санаторії «Токарі», Сумська область. Унікальне місце, де розташований санаторій, вже само по собі володіє величезною цілющою силою: сосновий ліс, тиша, пляж біля Псла, екологічна чистота природа. До того ж, у цьому дивовижному місці гармонійно поєднуються природні багатства і останні досягнення медицини.

Реалізація даного проекту здійснювалася в 2 етапи:

Перший етап включав в себе ретельне клініко - лабораторне та інструментальне обстеження дітей з метою виявлення відхилень соматичного здоров'я та невротичних розладів.

Другий етап полягав у проведенні індивідуально підібраних базових комплексів лікувальних процедур, що включають бальнеотерапію, масаж, ЛФК, інгаляції, електропроцедури, теплолікування, симптоматичне медикаментозне лікування, а також психокоректируючий ефект розважальних та навчальних заходів, що проводяться в рамках туристично-навчальних програм.

Крім того, завдяки партнерам зі Швейцарії, які залучили додаткових донорів і знайшли можливість виділити додаткові кошти для проектів, «ГРІН КРОС УКРАЇНА» спільно з Національним Еколого-натуралістичним центром України та Міністерством Освіти України реалізували проект «Молодіжний оздоровчий еко-табір» для 70 дітей з Донецького, Івано-Франківського та Житомирського регіонів. Табір проходив у період з 23.06.2010 р. по 06.07.2010 р. на базі Національного еколого-натуралістичного центру. Учасниками табору були діти з екологічно несприятливих регіонів Україні, які раніше не мали можливість взяти участь у подібних заходах, переможці всеукраїнських екологічних та еколого-натуралістичних конкурсів та діти з малозабезпечених сімей. Програма табору була дуже насиченою:

  • Проведення науково-дослідної роботи та обмін досвідом (педагоги, вожаті)
  • Відвідування тематичних виставок, культурних заходів і пам'ятників історії м. Києва
  • Участь дітей в програмі Intel ® «Шлях до успіху»
  • Проведення методичного аудіо форуму для керівників делегацій "Культура педагогічного менеджменту"
  • Тренінги для волонтерів та педагогів
  • Проведення первинного медичного огляду дітей в Інституті ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка
  • Медичні консультації фахівців
  • Рекомендації медспеціалістів

Після закінчення проектів у дітей помітно поліпшилося загальне фізичне самопочуття, підвищився рівень обізнаності про навколишнє середовище та екології.
Без підтримки Міністерства Освіти України, Національного Еколого-натуралістичного центру Україна, Інституту ендокринології та обміну речовин імені Комісаренка нам складно було б самостійно організувати даний проект.

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756