EU4Youth «Мережа виробничих інкубаторів «Шкільний сад»

Одним з основних завдань сучасної освіти є набуття актуальних знань та практичних навичок для реалізації своїх можливостей в умовах постійних та швидких змін. Перспективним напрямом діяльності є підприємництво в галузі органічного землеробства.

Прикладом успішної роботи в Житомирській області є Комунальний заклад Вишевицької сільської ради «Вишевицький ліцей», який визначений опорним закладом в реалізації проекту EU4Youth «Мережа виробничих інкубаторів «Шкільний сад». В рамках проекту завдяки підтримці донора та партнерів була побудована теплиця, площею 260 кв.м., що наразі служить майданчиком для отримання практичних занять та удосконалення виробничих навичок при підготовці випускників і здобуття ними робітничих професій, а також отримання додаткового матеріального ресурсу для поліпшення МТБ і співробітництва з іншими навчальними закладами.

Для досягнення поставлених задач і освітніх цілей Вишевицький ліцей почав впроваджувати профільне навчання для учнів старших класів. З цією метою були підписані договори про спільну співпрацю з Житомирським Агротехнічним коледжем та державним університетом "Житомирська політехніка". Завдяки співпраці з коледжем для учнів ліцею проводяться лекції по агротехніці вирощування рослин, а викладачі університету з кафедри цифрової та міжнародної економіки ведуть лекції по Підприємництву. Подібна співпраця дає змогу ліцеїстам не лише набути актуальним знань в галузі органічного землеробства, але використати їх на практиці, долучившись до підприємництва в цій сфері.

Цього року в рамках проекту «Шкільний сад» за підтримки БО «ГрінКрос Україна» Вишевицький ліцей на базі свого бізнес-інкубатора розробив та реалізував проект з вирощування 6 500 голландських цибулин тюльпан сорт «Кунг фу». Ідея цього заходу виникла у керівника КУ «Вишевицького ліцею» Василя Степановича Мартинюка і його команди, які прорахували бізнес проект з вирощування квітів до свята 8 Березня.

Мета даного заходу, уявити шкільне соціальне підприємництво в дії: планування, бізнес план, стратегія. Це дало змогу дітям розвинути свої здібності, таланти та навички агротехніки вирощування та вигонки рослин в захищеному грунті, а також здобути цінний досвід та нові знання у сфері підприємництва. Проект мав на меті навчити дітей мислити масштабно, бачити можливості де інші їх не бачать, показати на практиці всі тонкощі і ризики даної роботи, а головне, що основа будь-якого бізнесу є соціальна складова. В проекті прийняли участь викладачі та учні 10 класу в кількості 13 чоловік.

Напередодні 8 Березня до ліцею завітали представники БО «ГрінКрос Україна» на чолі з Головою правління організації Юрієм Станіславовичем Сапігою, щоб ознайомитися з результатами роботи та побачити здобутки вихованців ліцею. Проект став успішним та прибутковим, за 2 дні вирощені тюльпани змогли реалізувати на оптовій базі в Києві «Дицентра». Отримані кошти були розподілені (1 грн. від кожного тюльпана) призначена і вже перерахована для п'ятирічної Марущак Вероніці, яка проживає в Малині та потребує термінової операції, решта коштів буде використана на поліпшення матеріально-технічної бази навчального закладу, а також озеленення території навчального закладу, облаштування велопарковок і т.д.).

Ми раді допомагати підтримувати школи, які прагнуть змінити та покращити освітнє середовище, надавати якісні, потрібні знання підростаючому поколінню. Ми спостерігаємо як з’являються нові можливості в системі освіти та виховання і що навчальні заклади готові до реалізації цікавих та перспективних проектів, таких як EU4Youth «Мережа бізнес-інкубаторів "Шкільний сад" для розвитку сучасного сільськогосподарського підприємництва, професійний та соціальний розвиток молоді у бідних і потребуючих допомоги сільських населених пунктах».

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756