• Головна
  • Новини
  • Міжнародна програма SOCMED в Україні продовжується та розвивається

Міжнародна програма SOCMED в Україні продовжується та розвивається

Зелений Хрест України продовжує співпрацю зі Швейцарським Зеленим Хрестом, спрямовуючи свій досвід ,партнерські відносини та  зусилля на проведення діяльності в рамках міжнародної програми SOCMED в Україні. Актуальність реалізації програми визначена постійною потребою населення у соціально-медичній допомозі, яке схильне до негативного впливу навколишнього середовища внаслідок Чорнобильської аварії та інших несприятливих факторів. Спільно з партнерами надається соціальна-медична та освітня допомога населенню, яке переживає наслідки Чорнобильської аварії та проживає у 3 та 4 чорнобильських зонах. Збереження здоров'я населення є найважливішим завданням у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи. На меті поліпшення здоров'я матерів та їхніх дітей, надання консультативної допомоги та поширення знань про те, як вони можуть покращити умови життя.

2021 рік був дуже складним не тільки для України, а й для інших країн світу. Соціальні проблеми жителів України стали ще більш вираженими, на це впливає ріст цін у всіх галузях, ковід, економічні, політичні виклики, енергокриза – це найболючіші питання, які наша держава не може вирішити самостійно без підтримки. Зелений Хрест Швейцарії продовжує співпрацю з GCU і допомагає своєю координацією та фінансовою підтримкою саме вразливим верствам населення, школам, медичним закладам та закладам освіти яким вкрай необхідна допомога.

Разом з партнерами та Національним еколого-натуралістичним центром (НЕНЦ) реалізовувалися проекти програми SOCMED, які позитивно впливають на розвиток партнерської мережі, взаємовідносин з громадами, де проводить свою діяльність Зелений Хрест України.

Впродовж 2-х років розроблялися моделі проекту щодо розвитку сонячної енергетики в соціальних закладах, громадах та школах. У 2021 році отримані перші результати та здобутки в рамках проекту енергозбереження. За рахунок додаткового фінансування завершується проведення реконструкції котельні у Вишевицькому ліцеї, Житомирської області. Проект сприяє налагодженню ефективної енергозберігаючої та економічно вигідної системи опалення з метою зниження залежності навчального закладу від ринкових коливань цін газу, покращення стану довкілля за рахунок опалення відходами виробництва деревообробних та сільськогосподарських підприємств.

В рамках нової ініціативи була проведена робота з облаштування санітарних кімнат у середині сільських шкіл, відновлення інфраструктури з доступом до води, належних санітарних умов у Вишевицькому ліцеї та Селянщинському спортивному ліцеї Житомирської області. Проект є актуальним, оскільки сприяє виконанню прав людини на доступ до безпечної води, санітарії та гігієни та покращує освітнє середовище.

Продовжують діяльність сімейні клуби «Матері та дитини» в Житомирській та Чернігівській областях та місті Славутич. Проводилася робота в сім'ях, надавалися інформаційні та навчальні матеріали, пам'ятки, по можливості гуманітарна допомога. Зусилля були спрямовані на те, щоб сім'ї отримали соціальну, психологічну, юридичну допомогу, медичні консультації. Проводилася робота з вразливими категоріями населення. https://youtu.be/KeLvVNjJaE0

Оздоровлення дітей є важливою і значущою підтримкою для поліпшення стану здоров’я дітей та відновлення морально психологічного стану. Завдяки комплексу спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру досягається відновлення фізичних і психічних функцій дитячого організму, підтримується розвиток духовності та соціальної активності дітей. У 2021 році Терапевтичний табір був реалізований на засадах профілактики захворювань, медичної реабілітації та відновлюваних заходів в екологічно чистому Закарпатті, на базі комплексу «Шаян-гора», «Молода Гвардія» і НЕНЦ. Допомогу отримали 18 сімей і 117 дітей. Профспілкові організації та адміністрація  з міста Славутич також виступила партнерами  в оздоровленні дітей в Закарпатті. Суттєву підтримку надає НЕНЦ, який залучається до діяльності та координаційно значною мірою допоміг в реалізації проекту та інших направлень. https://youtu.be/xLVBu7Rt-Uc

Завдяки партнерству з Житомирською обласною дитячою клінічною лікарнею є можливість надавати кваліфіковану медичну допомогу нужденному населенню. Було оновлено медичне обладнання для кращої діагностики захворювань, що дуже важливо для своєчасного виявлення захворювань. Придбано стоматологічне крісло, частково обладнано кабінет для лікування дітей, закуплено шовний матеріал, обладнання для проведення операцій у ЖОДКЛ. Проведено 16 виїздів в райони за участю профільних лікарів. Проведено обстеження дітей на місцях, надані консультації. Всього оглянуто – 2762 дітей та 42 сімей, проліковано 464 дитини і проведено 67 оперативних втручань.

Спільно з Національним еколого-натуралістичним центром організовано навчання для дітей і молоді, що базувалося на формуванні ключових і предметних компетентностей, підвищенні рівня екологічної культури, формування екологічного стилю мислення, генерування нових ідей щодо збереження довкілля. На меті залишається формування об’єднань активної та здорової молоді, підвищення їхньої мотивації, створення можливостей для самореалізації та розкриття потенціалу молоді, посилення комунікації та діалогу, підтримка молоді.

На постійній основі велася інформаційна підтримка дітей, підлітків та сімей з питань екологічного виховання та здорового способу життя. Продовжувався випуск журналу «Паросток» та публікація статей про діяльність Зеленого Хреста в газеті.

З початку року зміцнювалася співпрацю з місцевими громадськими організаціями, медичними установами, навчальними закладами, встановлено нові партнерські відносини, було підписано ряд контрактів і договорів про співпрацю.

Багато проблем, з якими стикається населення, залишаються не вирішеними, вимагають подальшої уваги, прихильності і залучення багатьох сторін в майбутньому.

Зелений Хрест України висловлює подяку всьому колективу Швейцарського Зеленого Хреста всім партнерам в Україні за тривалу довіру, співпрацю, координацію та фінансову підтримку.

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756