Резолюція на право доступу до чистої води

 

«Визнання доступу до безпечної води та санітарних умов в якості права людини - важливий, необхідний крок у боротьбі за життя людей».

Михайло Горбачов

 У світовому співтоваристві стан здоров'я населення є найважливішою людської цінністю. Тому на даному етапі розвитку людства дуже важливо зберегти здатність бути здоровими і передати її прийдешнім поколінням.

 

water-36848271

 Протягом тривалого історичного періоду людина повною мірою задовольняла свої потреби в прісній воді, не відчуваючи в ній нестачу. Проте, зараз на планеті постійно скорочуються запаси чистої питної води. Це відбувається за зростаючого обсягу водоспоживання, у зв'язку з інтенсивним приростом населення і його виробничою діяльністю. Наразі потреба у воді досягла таких масштабів, що в багатьох місцях планети, і особливо в розвинутих промислових районах, виникла гостра проблема нестачі чистої прісної води. Є відомості про те, що 1,5 млрд. людей не мають доступу до чистої води. Згідно ж даними ВОЗ, майже 3 млрд. жителів планети користуються неякісною питною водою. Через цю причину близько 25% населення світу щорічно ризикують захворіти, приблизно кожен десятий житель планети хворіє, близько 4 млн. дітей і 18 млн. дорослих вмирають. Близько 80% всіх захворювань в країнах, що розвиваються пов'язане з нестачею чистої води. Крім того, вода є безцінною сировиною, яку неможливо замінити чимось іншим.

 

Проблема водопостачання стала однією з найважливіших у житті та розвитку людського суспільства. Це спонукало багато світових організації всерйоз зайнятися цим питанням для того, щоб запобігти подальшому катастрофічному виснаженню та забрудненню водних ресурсів. У газеті New York Times була опублікована стаття Михайла Горбачова, який виступає за визнання на міжнародному рівні права на доступ до чистої води і забезпечення базових санітарних умов як невід'ємного права кожної людини
http://www.nytimes.com/2010/07/17/opinion/17iht-edgorbachev.html?_r=1&ref=global

http://www.rg.ru/2010/07/22/ekologiya.html

 Вперше в історії на голосування в Генеральній Асамблеї ООН була поставлена історична резолюція, яка декларує право людини на "безпечну та чисту питну воду і санітарні умови". 29 липня 2010 року резолюція була прийнята одноголосно.

 У свою чергу «ГрінКрос Україна» повністю підтримує дану резолюцію. Всі ми знаємо, що її прийняття це тільки початок процесу. Ми сподіваємося, що державний апарат, різні неурядові організації, бізнес, вчені стануть співпрацювати більш злагоджено, з тим, щоб не допустити більш глобальних катастроф і катаклізмів.

 

 

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756