• Головна
  • Новини
  • Сільська школа - відкритий освітній майданчик в рамках проекту «Шкільний сад»

Сільська школа - відкритий освітній майданчик в рамках проекту «Шкільний сад»

З метою підвищення організаційного потенціалу шкільних виробничих інкубаторів, а також розвитку навичок і поширення знань серед учнівської молоді та викладачів активно проводяться заняття, практичні тренінги та онлайн лекторії в області ведення сучасного органічного сільського господарства та підприємництва. Організовуються перші ознайомчі тури груп з сусідніх районних навчальних закладів для наочного вивчення процесів вирощування органічної продукції, застосовуваних технологій і тих складнощів, з якими стикаються школи на шляху реалізації перспективних бізнес ідей і стартапів, що включають соціальний компонент їх діяльності.

22-23 квітня в рамках проекту «Шкільний сад» за підтримки Білоруського Зеленого Хреста і Green Cross Ukraine на базі КУ «Вишевицький ліцей» (Житомирська область) було проведено онлайн заняття, в яких брали участь вчителі та школярі з Білорусії та України. Всього - 99 осіб, з них 71 учнів з 15 шкіл.

Інтерактивне навчання дає можливість поділитися досвідом та ознайомити з інструментами, за допомогою яких молодь зможе використовувати свої навички і знання в реальному житті.

Було проведено заняття на тему: «Використання інструментів Теlegram для просування товарів і послуг в Інтернет», модератор - Лавренчук Олексій. Учасники дізналися, що таке боти і як їх можна використовувати у веденні бізнесу. Так, наприклад, учні «Вишевицького ліцею» вже почали застосовувати цю технологію для просування, розсилки новин, реклами вирощеної продукції, для пошуку інформації про продукт, торгівлі і т.д.

Тематикою наступного заняття був «Аналіз ринків аграрної продукції». Перед учасниками виступали Василь Савченко, кандидат технічних наук, Представник Viemose DGS A/S Данія по країнах СНД і Сергій Міненко, директор «ДГС - Україна», кандидат технічних наук. Метою даного заходу було представити шкільне соціальне підприємництво в дії. Учасники онлайн заняття дізналися більше нової інформації про правильне проведення аналізу ринку для чіткого уявлення шляху, по якому потрібно рухати бізнес. Хороший аналіз ринку дозволяє зацікавити інвесторів, обійти підводні камені на своєму шляху і, найголовніше, залучити клієнтів. Також розповіли про теплиці, для чого вони служать і їх переваги. Як ми знаємо, на протязі тривалого часу спостерігається зміна клімату. Літній період через холод, дощі і брак сонячного тепла помітно скорочений, а зими навпаки бувають досить суворі й довгі. Тому обладнання теплиці це правильний підхід, що сприяє вирішенню завдань для вирощування, як ягід, так і овочів.

В продовження навчання та проведення онлайн занять 13-14 травня стартувала програма занять з економіки для школярів. Було організовано вебінар за участю білоруських та українських шкіл. Всього взяли участь - 208 учнів та вчителів з 18 шкіл. Також були присутні директори з 26 шкіл Житомирського регіону, щоб докладніше дізнатися про проект «Шкільний сад» і можливості виробничих інкубаторів. Голова правління GCU Юрій Сапіга в своєму виступі подякував Білоруському Зеленому Хресту і Європейському Союзу за фінансову допомогу та координацію, а також звернув увагу на унікальність проекту, його перспективи розвитку не тільки в трьох регіонах, але і по всій Україні в майбутньому.

Директор КУ «Вишевицький ліцей» Володимир Мартинюк провів заняття з економіки, «Досвід складання бізнес-плану». Учасники ознайомилися з важливими етапами складання бізнес-плану та його практичною реалізацією (на прикладах вирощування і збуту квітів, редиски). У планах «Вишевицького ліцею» підготовка і продаж сушеної зелені, лікарських трав, фіто чаю і виробництво гумусу для вдосконалення технологічного процесу роботи теплиці.

Завдяки проекту «Шкільний сад», роботі в теплиці і практичному навчанню учні «Вишевицького ліцею» вже зараз роблять успішні спроби проведення рекламної та маркетингової кампанії, створена підприємницька сторінка в мережі Facebook і Telegram каналу «Бета підприємці», проводиться продаж вирощеної продукції і отримання першого прибутку.

Володимир Мартинюк зазначив, що будь-який шкільний проект це командна робота, починаючи від складання бізнес-плану до організації людей. Проте, все ще відчувається брак знань. Багато що планується впровадити завдяки інформаційним матеріалам і навчанню, яке проводить Білоруський Зелений Хрест. Продовжується співпраця з вищими навчальними закладами, планується проводити майстер-класи з флористики та інше.

В рамках заняття «Використання інструментів Telegram для просування продуктів і послуг» учасники змогли ще раз покроково вивчити алгоритм створення ботів в Telegram з метою подальшого інформування цільової аудиторії про вирощену продукцію на базі шкільних виробничих інкубаторів, безпосередній продаж продукції та реклама послуг, серед яких оренда столів теплиці. Також Telegram може бути використаний як засіб для пошуку потенційних спонсорів і отримання необхідної агротехніки в користування школи. Лекційну і практичну частину заняття провів Олексій Лавренчук, заступник директора КУ «Вишевицький ліцей», який ділився напрацюваннями і підкреслив, що для просування шкільного інкубатора і самого проекту «Шкільний сад» використовуються різні соціальні мережі, тому що кожна привертає свою вікову категорію зацікавлених покупців. Модератор заняття Олена Попова (Білоруський Зелений Хрест) зазначила, що інформація, отримана під час навчання, дуже важлива, бо зараз ми говоримо саме про актуальні і сучасні механізми продажів. Швидкість і формат подачі інформації вже змінилися і будуть змінюватися в майбутньому. Тому школам, які беруть участь в проекті, потрібно оперативно реагувати і впроваджувати нові технології.

Зі свого боку Green Cross Ukraine спільно з партнерами продовжує сприяти створенню достатнього технічного та методичного потенціалу для навчальної та практичної підготовки молоді в перспективному органічному сільському господарстві. Головне, зростає інтерес сільської молоді до проекту «Шкільний сад», підвищується репутація та лідерство навчальних закладів в регіонах.

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756