SOCMED 2021 - для поліпшення добробуту і зміцнення здоров'я

Зелений Хрест України продовжує реалізовувати Міжнародну програму SOCMED в Україні. Координація та фінансова підтримка Зеленого Хреста Швейцарії (GCCH) дуже важлива для продовження діяльності програми і проектів. Актуальним в роботі організації залишається оздоровлення дітей і матерів, надання ефективної і своєчасної медичної допомоги, навчання, екологічне виховання та просвіта, нарощування потенціалу місцевих громад в регіонах, які постраждали від Чорнобильської аварії, шляхом поширення знань і досвіду в питаннях органічного землеробства, безпеки харчових продуктів, рішення санітарних і водних питань, використання альтернативних джерел енергії.

Триває тісна співпраця з місцевими партнерами, регіональними та районними адміністраціями, навчальними закладами, школами, лікарнями, соціальними центрами. Спільно проводяться заходи для дітей, молоді, сімей, ведеться просвітницька робота та пропаганда, підтримується волонтерська робота.

Цього року вдалося успішно провести літню оздоровчу кампанію, яка тривала з 1 червня по 20 серпня. Значна робота виконана всією командою Зеленого Хреста, проведено ряд переговорів, досягнуті довгострокові домовленості і підписано угоду про співпрацю. Проект по оздоровленню дітей був проведений спільно з партнерами і завдяки співпраці та підтримці Національного еколого-натуралістичного центру в екологічно чистому Закарпатті, Шаян, який відомий своєю унікальною лікувальною базою. Неповторне Шаянське родовище розташоване на території вулканічного утворення Вигорлат Гутинської гряди. Шаян славиться цінними, різними по іонно-сольовому складу і температурі мінеральними джерелами. Фахівці стверджують, що завдяки літологічного складу порід і геологічним умовам, єдиними такими в Україні, Шаянська вода лікує захворювання практично всіх внутрішніх органів людини. В оздоровчих таборах Зеленого Хреста прийняли участь 12 сімей і 117 дітей. Було проведено комплекс реабілітаційних заходів. Кожен день матері та діти отримували цілющу Шаянську мінеральну воду, різні лікувальні чаї. Свіже повітря, смачна і здорова їжа, медичні процедури: масажі, сірководневі ванни, басейн справили позитивний оздоровчий ефект і сприяли загальному зміцненню організму. Частиною дозвілля стали організовані екскурсії по Закарпаттю. Солотвино і Тячів, Чорна Гора і ферма равликів, сироварня і міні-зоопарк. Веселе святкування Івана Купала, відвідування хатини Опришків залишили незабутнє враження. Виступ оперних співаків і музичний супровід з народними інструментами урізноманітнили дозвілля не тільки матерів, а й їхніх дітей. Ми вдячні нашим друзям, які з радістю погодилися приїхати і виступити перед мамами і дітьми.

«Для нас це не перший досвід організації оздоровлення сімей з дітьми. Ми задоволені, що змогли на час зробити щасливими дітей та мам. Приємно було бачити щасливі, усміхнені обличчя і це – найбільша нагорода. Загалом досвід позитивний і обнадійливий. Думаю, будемо вдосконалюватися, розвивати проекти такого формату і готуватися до нового оздоровчого сезону - поділився своїми враженнями Голова Правління Green Cross Ukraine Юрій Сапіга. Також в планах побудувати оздоровчий реабілітаційний центр для сімей та дітей, для вдів і воїнів, які потребують реабілітації.

Хочемо подякувати і висловити вдячність регіональним координаторам Зеленого Хреста України, партнерам з регіонів, керівництву Національного еколого-натуралістичного центру за співпрацю і підтримку проектів, а також всьому задіяному медперсоналу, педагогам, інструкторам і волонтерам, які зробили все можливе для проведення якісного оздоровлення.

Важливим залишається розвиток медичного модуля SOCMED. Діяльність проводиться в рамках проекту «Здоров'я для майбутнього» на базі Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні та завдяки роботі виїзної бригади медиків у регіонах, а також шляхом надання медичних консультацій та психологічної допомоги в рамках роботи Сімейних клубів. У проекті «Здоров'я для майбутнього» одним з важливих складових є дитяча хірургія. Це невід'ємна частина педіатрії, і іноді вузькоспеціалізовані педіатричні проблеми можна вирішити тільки хірургічно. Недавнім яскравим прикладом співпраці онкогематологічного і хірургічного відділення # 2 стало лікування дітей з ідіопатичною тромбоцитопенічною пурпурною.  Ця хвороба характеризується важкими кровотечами, тому вони страждають від хронічної анемії та вимушена постійно приймати лікарські засоби. Причиною такого стану є надмірне неконтрольоване руйнування тромбоцитів у селезінці. Видалення селезінки є часто єдиним можливим варіантом лікування.  Лапароскопічне видалення визнане оптимальним сучасним  способом проведення такої операції, оскільки є малотравматичною та косметичною, зменшує тривалість перебування у стаціонарі. Хірургами були виконані такі хірургічні втручання. Операційна бригада: хірург Віталій Заремба, асистенти Дмитро Шевчук та інтерн Олександр Щербак, анестезіолог Костянтин Петренко, операційна сестра Діана Лацяця.

Ми впевнені, що завдяки нашим партнерам з Зеленого Хреста Швейцарії (GCCH) і України, спільній співпраці та підтримці ми зможемо й надалі допомагати нужденним сім'ям в Україні. Матері та діти, які отримали допомогу і підтримку від GREEN CROSS висловлюють свою подяку і з надією сподіваються, що і в наступних роках програма SOCMED в Україні зверне увагу не тільки на їх сім'ї, а й сім'ї, які в цьому році і не змогли отримати таку допомога і оздоровлення.

«Ми і наші діти дуже щасливі і вдячні всім, хто взяв участь і організували для нас такі незабутні враження і дні щастя, про які ми навіть не могли мріяти. Нехай на Вашому шляху завжди зустрічаються такі добрі люди, які думають і допомагають нашим дітям і нам».

Від імені усіх сімей з України щиро вдячні Команді і керівництву GCCH за Вашу солідарність і вагому допомогу.

https://youtu.be/xLVBu7Rt-Uc
https://youtu.be/NnCyBT8LEYo

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756