SOCMED в Україні в умовах пандемії

Завдяки співпраці, координації та фінансової підтримки Green Cross Switzerland, спільно з партнерами в Україні Green Cross Ukraine продовжує діяльність в рамках міжнародної програми Соціально-медичної допомоги (SOCMED). Однак, на проведення запланованих заходів та роботу в регіонах вплинула ситуація, пов'язана з поширенням вірусу COVID-19. Зараз завдання організації ще більше розширилися.

Продовжують роботу сімейні клуби «Матері і дитини» в 3-х регіонах (Житомирська область, Чернігівська область (село Ріпки) і місто Славутич (і прилеглі села)). У нинішніх умовах діяльність є особливо необхідною, так як люди відчувають моральний і матеріальний тиск в умовах епідемії, багато сімей не мають засобів до існування через закриття виробництв, де працювали батьки. Сім'ї потребують підтримки і кваліфікованої допомоги. Багато сімей не мають достатньої матеріальної підтримки, безробіття, особливо в сільській місцевості. Актуальним залишається допомога створеним соцкооперативам, і просвітницька робота серед сімей, навчання сімей і дітей основам здорового способу життя, інформування населення, проведенння заходів щодо зміцнення здоров'я, поліпшення соціально-економічного стану. Оздоровлення дітей є важливою і значущою підтримкою. Є потреба в наданні роботи і робочих місць, розвитку малого бізнесу для людей переселенців з Донецького регіону і людей в селах, які проживають в 3-4 Чорнобильських зонах, які не мають роботу, є необхідність в навчанні соціального підприємництва в регіонах, де проводить свою діяльність Зелений Хрест.

Координатори по необхідності проводять роботу в сім'ях, надають інформаційні та навчальні матеріали, пам'ятки, по можливості гуманітарну допомогу. Зусилля спрямовуються на те, щоб сім'ї отримували соціальну, психологічну, юридичну, гуманітарну допомогу, медичні консультації. Проводиться робота з вразливими категоріями людей, які за станом здоров'я не можуть виходити з дому. Волонтери клубів по можливості допомагають доставляти продукти та необхідні товари тим, хто знаходиться на самоізоляції. У квітні-травні за допомогою партнерів діти мали можливість отримати вітамінну підтримку. Робота клубів, засідання проводились онлайн, з використанням програмного забезпечення у міру можливостей.

Green Cross Ukraine продовжує партнерську діяльність з Житомирською обласною дитячою клінічною лікарнею. Ведеться робота медиками в лікарні, надається медична допомога, консультації, амбулаторне лікування. Завдяки співпраці та спільної діяльності в рамках програми SOCMED є можливість допомагати і надавати допомогу нужденному населенню, оновити обладнання для кращої діагностики захворювань, що дуже важливо для виявлення захворювань.

Продовжується співпраця з Національним еколого-натуралістичним центром. Випуск журналу «Паросток», інформаційних статтей про діяльність Green Cross Ukraine.

Наближається 35 річниця з дня Чорнобильської трагедії. Уже зараз Green Cross Ukraine спільно з партнерами в регіонах почали підготовку і планування заходів, щоб зустрітися з людьми, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії в 1986 році, разом відвідати ті місця, де життя завмерло після Чорнобильської трагедії, зустрітися з нашими міжнародними друзями, які всі ці роки підтримують діяльність Зеленого Хреста в Україні. Сподіваємося, що все задумане здійсниться.

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756