• Головна
  • Новини
  • Віце-прем'єр-міністр України Володимир Семіноженко провів зустріч з парламентаріями та громадськими діячами Швейцарської Конфедерації

Віце-прем'єр-міністр України Володимир Семіноженко провів зустріч з парламентаріями та громадськими діячами Швейцарської Конфедерації

27.04.2010 р. - зустріч в Кабінеті Міністрів України Віце-прем'єр-міністра Володимира Семіноженка з представниками швейцарського парламенту, Зеленого Хреста Швейцарії (Green Cross Switzerland) і Зеленого Хреста України (Green Cross Ukraine).

Сьогодні Віце-прем'єр-міністр України Володимир Семіноженко зустрівся з представниками швейцарського парламенту, керівництвом екологічної організації «Зелений Хрест Швейцарія»(Green Cross Switzerland) і керівництвом благодійної організації «Зелений Хрест Україна» (Green Cross Ukraine). Віце-прем'єр-міністр зазначив, що зустріч проходить в дні 24-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції та подякував Швейцарській стороні за допомогу у ліквідації її наслідків. За його словами, на окрему подяку заслуговують «Зелений Хрест Швейцарія», «Verein«Help-Point Sumy»,«Акція допомоги Західній Україні»,«Остерфреат »та інші благодійні організації Швейцарії, які здійснюють на території України ряд гуманітарних проектів, зокрема, запрошують українських дітей на лікування та відпочинок до Швейцарії, оснащують медтехнікою українські лікувальні заклади, впроваджують нові підходи до реабілітації дітей, що проживають в екологічно небезпечних регіонах, поширюють в Україні програми з екологічної освіти.

 

Володимир Семіноженко наголосив: «З великою вдячністю ми приймаємо будь-яку допомогу, адже за великим рахунком Україна залишилася з проблемою Чорнобиля наодинці».
Віце-прем'єр-міністр України відзначив, що в Швейцарії екологічне мислення - факт громадської думки та обов'язкова складова державної ідеології, і запевнив, що українська влада повністю розділяє ці пріоритети.

Під час зустрічі були обговорені перспективи українсько-швейцарської взаємодії в галузі відновлюваної енергетики. За словами члена Національної ради Парламенту Швейцарії Рудольфа Рехштайнера, Україна могла б приєднатися до проекту створення внутрішнього європейського ринку електроенергетики, адже вона володіє «чудовими вітряними ресурсами в Карпатах та Криму».

Сторони також обговорили питання розширення інвестиційного співробітництва у галузі високих технологій, продовження участі українських вчених у проектах Європейського центру ядерних досліджень, створення зони вільної торгівлі Україна-Швейцарія та спрощення візового режиму між країнами. Швейцарська Сторона також поділилася досвідом проведення Євро-2008, особливо відзначивши пріоритетності питань, пов'язаних з охороною порядку.

«Контакти влади та громадських організація здатні підняти українсько-швейцарське співробітництво на якісно новий рівень. Сьогодні ми торкнулися дуже широке коло питань і тепер будемо разом шукати їх рішення », - підсумувала Голова комісії з іноземної політики в Національній раді Парламенту Швейцарії і член опікунської ради«Грін Крос Швейцарія» Кріста Марквальдер Бер.

 

2

1

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756