Впроваджуємо знання в справу

Green Cross Ukraine спільно з Національним еколого-натуралістичним центром (НЕНЦ), партнерами в Житомирському і Чернігівському регіонах продовжують реалізовувати проект «EU4Youth: «Шкільний сад» для розвитку сільськогосподарського підприємництва», фінансується Європейським союзом.

Важлива частина проекту - розвиток місцевої ініціативи та залучення знань про основи економічних механізмів, правила побудови ціни, підрахунок витрат і доходів; навчання секретам продажів, прийомам маркетингу, навичкам лідера і підприємця. Для розуміння практичної важливості таких знань і стимулу для вивчення цього кола питань школи - учасники мережі взяли участь в конкурсі шкільних бізнес-ідей «Шкільний сад. Від ідеї до шкільного бізнесу », який був організований громадською організацією «Білоруський зелений хрест». Школам було запропоновано знайти, сформулювати і втілити в життя економічно перспективну ідею, яка була фінансово підтримана з боку проекту.

У конкурсі взяли участь Ріпкинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 (Чернігівська область) та КУ «Вишевіцкій ліцей» (Житомирська область). У Ріпках під керівництвом Крутченко Наталії Анатоліївни та інших вчителів команда школярів успішно впоралася із завданням. Спільно був написаний паспорт заявки «Весна в кожному будинку», вибравши вирощування екологічно чистої продукції в міжсезоння. На базі теплиці було вирощено і реалізовано зелену цибулю, кріп, редис, розсаду томатів і капусти. Також були організовані екскурсії по експериментальній ділянці і теплиці. В рамках цієї ініціативи учасники брали участь в місцевих ярмарках, де розповідали про проект і участь школярів у проекті «Шкільний сад». В результаті учні школи зміцнили навички вирощування рослин в теплиці і на пришкільній ділянці, отримали навик продажу вирощеної продукції і прибуток.

«Вишевицький ліцей» в своїй бізнес-ініціативи також вибрав напрямок органічне сільське господарство та маркетинг. Школярі і молодь були активно залучені в підприємництво. У теплиці була висаджена 1 тонна цибулі сорт Штутгарт. Отримали хороший урожай, продукція була реалізована на місцевому ринку і оптових базах, отримано прибуток.

По ходу ініціативи школярі були ознайомлені з основами економічної грамотності, практично застосували економічні розрахунки і правила маркетингу. Розширилася взаємодія і співпраця між школами, вчителями, школярами, їхніми сім'ями та місцевими громадами.

Надалі для створення стартапів Green Cross Ukraine має намір залучати бізнес партнерів-кураторів, консультантів для розвитку шкільних інкубаторів та здійснити створення тренерського центру ТоТ на базі НЕНЦ.

http://schoolgarden.net/uk/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1510928652688444&id=681384645642853

 

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756