Здоров'я дітей – головна наша турбота

Здоров'я потребує ретельної турботи протягом усього життя людини. Збереження і поліпшення здоров'я – це важлива частина роботи, яку проводить Зелений Хрест в Україні в рамках міжнародної програми SOCMED за фінансової та організаційної підтримки Зеленого Хреста Швейцарії. Однією з основних завдань є виховання здорового підростаючого покоління. За останні роки стан здоров'я дітей постійно погіршується, тому вкрай важливо створити умови, що забезпечують соціальне благополуччя, фізичне і психічне здоров'я дитини.

У зв'язку з цим активно працює проект «Здоров'я для майбутнього», надаючи своєчасну медичну допомогу і лікування в Житомирській області, зокрема, в регіонах, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Робота проводиться бригадою лікарів педіатричного профілю, серед яких: дитячий хірург, дитячий стоматолог, дитячий ендокринолог, дитячий гастроентеролог, дитячий імунолог, дитячий невролог. Група лікарів проводить регулярні виїзди в північні райони області – саме ті, які найбільше страждають від наслідків аварії на ЧАЕС. У співпраці з місцевими лікарями проводиться огляд дітей диспансерних груп, проводяться спільні огляди і визначається план ведення кожного пацієнта. При необхідності бригада додатково комплектується дитячими лікарями інших спеціалізацій: дитячий отоларинголог, дитячий офтальмолог, дитячий анестезіолог та ін. При наявності умов і показань проводяться хірургічні втручання дітям в умовах центральних районних лікарень. Проводиться санітарно-просвітницька робота, як з пацієнтами, так і з батьками щодо профілактики та лікування деяких патологій. При наявності у пацієнтів потреби в спеціалізованому обстеженні і лікуванні в спеціалізованій дитячій лікарні видається направлення в Житомирську обласну дитячу клінічну лікарню.

В рамках реалізації проекту заплановано виїзди в райони. Всього 16 виїздів на рік. На сьогоднішній день виконано – 1801 консультація, направлено на стаціонарне лікування – 209 дітей, проведено 6 хірургічних операцій. Також в рамках проекту в цьому році заплановано оновлення і дооснащення лікарні медичним обладнанням та росхідними матеріалами. Завдяки фінансовій підтримці Зеленого Хреста Швейцарії під керівництвом Виконавчого директора Мартіна Боймле для Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні було придбано новий трансілюмінатор для венозної пунції і необхідні шовні матеріали європейського стандарту (колючі та ріжучі голки, плетені і монофіламентні нитки – всього 11 типів).

«У роботі хірурга значна частина успіху залежить від шовних матеріалів, який він використовує. На жаль, проблема якісних шовних матеріалів гостро стоїть перед усіма хірургами нашої країни, а значить в значній мірі – здоров'я пацієнтів. Напевно, найбільш вразливою галуззю хірургії в цьому сенсі є саме дитяча хірургія: ми постійно потребуємо великого спектру шовних матеріалів, оскільки невідкладна хірургія часто не дає можливості підготуватися до операції, в сенсі її забезпечення, всі розхідні матеріали для забезпечення операції повинні бути наявними безпосередньо в операційній », – говорить Віталій Заремба, керівник проекту «Здоров'я для майбутнього». Операції виконуються серед різних груп пацієнтів: планова хірургія, ургентна хірургія, торакальна хірургія, реконструктивна хірургія, дитяча гінекологія, дитяча урологія, отоларингологія, офтальмологія, нейрохірургія, хірургія новонароджених.

Також проводиться постійний моніторинг і аналіз ситуації в регіоні з метою отримання достовірної інформації про стан здоров'я населення, збір даних, огляд причин погіршення самопочуття і виникнення захворювань. Розробляються ефективні рішення проблем зі здоров'ям, застосовується накопичений досвід і знання в області надання медичної допомоги, проводяться профілактичні заходи для підтримки і зміцнення здоров'я. Крім цього проводиться навчання населення в питаннях ведення здорового способу життя, підвищується рівень радіоекологічної обізнаності.

Медична бригада ЖОДКЛ і Зелений Хрест України висловлює подяку і вдячність всім, хто небайдужий до долі і життя дітей. Дякуємо за допомогу і підтримку також місцевим партнерам в Україні, всім тим, хто допомагає нам у реалізації програми SOCMED і проектів щодо поліпшення рівня життя і добробуту малозабезпечених сімей.

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756