• Головна
  • Новини
  • Дитячий табір «Kinderdorf Senti» для дітей вимушених переселенців

Дитячий табір «Kinderdorf Senti» для дітей вимушених переселенців

Другий рік поспіль на запрошення і за підтримки GHS Nonprofit Közhasznü Kft. і SENAT Aktiengesellschaft Vaduz був організований дитячий табір в Угорщині для дітей-переселенців зі сходу України. Проект стартував в минулому році і успішно був реалізований цього літа завдяки координаційної підтримки Green Cross Switzerland у співпраці з Green Cross Ukraine за участю місцевих українських партнерів з Відділу молодіжної та сімейної політики Житомирської обласної державної адміністрації та Служби з питань дітей і сім'ї Київської обласної державної адміністрації.

У рамках проекту в таборі взяли участь 39 дітей, які є вимушеними переселенцями з Донецької та Луганської областей і тимчасово проживають в Житомирській і Київській областях. З 26 червня по 10 липня діти мали можливість відпочити і відновитися, як психологічно, так і фізично в екологічно чистій місцевості в 10 км від озера Балатон в селі Дьюлакесі на території дитячого центру відпочинку «Kinderdorf Senti» в Угорщині.

Традиційно табір був відкритий представниками приймаючої угорської сторони, Виконавчим директором, Координатором міжнародної програми SOCMED в Україні Юрієм Сапігою (GCU) разом з командою педагогів з України.

Перебування дітей у таборі було цікавим і насиченим. Щодня для дітей організовувалися активні заходи, різноманітні тренінги та творчі гуртки. Учасники табору мали можливість відпочивати і купатися в озері Балатон. Також були організовані різні екскурсії, туристичні походи в гори, водні прогулянки на пароплаві, відвідування зоопарку під відкритим небом, катання на конях, поїздки в місто Тапольца. Між дітьми з України і місцевими хлопцями був проведений дружній футбольний матч. Кожен день організовувалися спортивні та розважальні заходи.

За час перебування діти отримали масу позитивних емоцій і вражень, збагатили свої знання, відновили своє здоров'я і знайшли нових друзів.

Команда Green Cross висловлює подяку партнерам та спонсорам проекту, а саме Габріелі Хаслер Сенті і Маркусу Хаслеру за фінансову підтримку проекту і надання бази для оздоровлення дітей, Директору міжнародної програми SOCMED Марії Вітальяно (GCCH) за її координацію, Дітеру фон Дайхману і Кармен Перфлер за постійну підтримку на всіх етапах реалізації проекту. Окреме спасибі Крістіні та Берталану Тот за організацію всіх заходів, поїздок та екскурсій, культурної програми, а також їх турботу, яка була дуже важлива і неоціненна.

Крім цього, висловлюємо свою вдячність Ведучому Консулу Консульського відділу Посольства Угорщини в Україні Яношу Коллару, а також усьому колективу Консульського відділу за підтримку і надання безкоштовних віз для всієї групи. Вдячні партнерам з Відділу молодіжної та сімейної політики Житомирської ОДА та Служби з питань дітей і сім'ї Київської ОДА за співпрацю та сприяння.

Особливе значення в проекті мала робота всіх педагогів, медперсоналу, перекладача і всіх, хто доклав зусиль в реалізації проекту в Угорщині.

Проведення подібних таборів є важливим для сімей та дітей, які мають статус ВПО в Україні. Діяльність в рамках проекту слугує поліпшенню здоров'я і психоемоційного стану дітей, їх культурного розвитку. Завдяки спільній ініціативі зміцнюються і розвиваються партнерські відносини, що сприяє проведенню спільного проекту в майбутньому.

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756