Діяльність програми SOCMED 2017

Завдяки координації та фінансової підтримки Зеленого Хреста Швейцарії, під керівництвом директора міжнародної програми SOCMED Марії Вітальяно і Команди GCCH продовжує проводитися робота в рамках проектів Зеленого Хреста в Україні.

Актуальність реалізації Міжнародної програми SOCMED в Україні визначена постійною потребою населення в соціально-медичній допомозі, яке схильне до негативного впливу навколишнього середовища внаслідок Чорнобильської аварії та інших несприятливих чинників.

Для реалізації програми SOCMED в Україні використовується універсальна методологія, яка включає в себе керівництво програми на місцях, координацію людських і матеріальних ресурсів, планування діяльності, організацію заходів. Всі дії направлені на успішне досягнення поставлених цілей, досягнення запланованих кількісних і якісних результатів. Тим не менш, на реалізацію діяльності впливають зовнішні фактори, такі як політична, соціальна і економічна ситуація в Україні, а також невирішений внутрішній військовий конфлікт на Сході України (багато сімей вимушених внутрішніх переселенців потребують соціальної допомоги, медичної та психологічної підтримки, реабілітації та адаптації). У зв'язку з цим важливим фактором є розвиток і розширення програми SOCMED для можливості якісного надання допомоги на місцях.

З початку року в Україні проводилися заплановані заходи в рамках проектів Зеленого Хреста, які реалізуються за підтримки Міжнародної  програми SOCMED в Україні. Основна діяльність була спрямована на надання допомоги сім'ям та дітям в рамках роботи Сімейних клубів в регіонах (підвищення радіаційно-гігієнічної грамотності, необхідних знань і практичних навичок для повсякденного життя з огляду на проживання в екологічно-несприятливих районах); проведення планових виїздів і медичних оглядів дітей в рамках медичного модуля, а також підготовчу роботу спільно з партнерами для реалізації подальших заходів; екологічна освіта і виховання (поширення знань про здоровий спосіб життя, правильне харчування і захист навколишнього середовища, спільно з НЕНЦ публікації в журналі «Паросток» про діяльність  програми SOCMED).

Цього року традиційно протягом 21 дня в серпні були проведені оздоровчі табори Зеленого Хреста, в яких взяли участь 155 дітей, що мають статус постраждалих від Чорнобильської аварії та які проживають в III-IV Чорнобильських зонах в Житомирській області, місті Славутич, Ріпкинському районі Чернігівської області , Переяслав-Хмельницькому районі та Білоцерківському районі. Учасники табору мали можливість пройти медичне обстеження і отримати комплексне оздоровлення з використанням природних лікувальних ресурсів на базі санаторію «Україна» та санаторію «Ворзель» Служби безпеки України в Ворзелі, а також оздоровитися в лікувально-санаторному центрі «Дениші», Житомирська область. Для дітей були організовані різноманітні екологічні заходи, а також створені всі умови для оздоровлення та відпочинку. Проекти з оздоровлення реалізуються спільно з партнерами в Україні завдяки підтримці координаторів в регіонах.

В рамках партнерства і співпраці з Національним еколого-натуралістичним центром (НЕНЦ) відбувся освітній табір в рамках Всеукраїнського форуму юних екологів на базі Дитячого центру «Молода Гвардія» за підтримки Одеської обласної гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та еколого-натуралістичного центру учнівської молоді м. Чорноморськ. Взяли участь 145 дітей з усіх регіонів України.

Цього року традиційно був успішно проведений проект Зеленого Хреста по молодіжному обміну за підтримки програми Erasmus + за ініціативи та організації Зеленого Хреста Швейцарії. Проект «Молодь за зелене майбутнє» зібрав разом в міжнародному літньому таборі 50 молодих людей з Білорусі, Молдови, Росії, України, Японії, Італії та Швейцарії. Для учасників табору проводилися різноманітні культурні заходи, екскурсії, зустрічі та навчальні семінари. Особлива увага приділялася здоровому харчуванню та оздоровленню. Як і в минулому році, учасники підготували театральну постановку, щоб показати актуальність дій для збереження навколишнього середовища, мирного стану і здорового способу життя. Театральна постановка була представлена ​​аудиторії у Вімміс, Цюріху, Вінтертурі та Туні.

Третій рік поспіль на запрошення і за підтримки G.H.S. Nonprofit Közhasznü Kft. і SENAT Aktiengesellschaft Vaduz був організований дитячий табір в Угорщині для 37 дітей-переселенців з України. В рамках проекту діти мали можливість відпочити і відновитися, як психологічно, так і фізично в екологічно чистій місцевості на території дитячого центру відпочинку «Kinderdorf Senti» (Дьюлакесі, Угорщина).

В рамках медичних проектів продовжує проводитися лікарська і просвітницька діяльність, яка спрямована на попередження захворюваності серед дітей і роботу з сім'ями з питань ведення здорового способу життя в Чернігівському регіоні. Також окремо проводилася підготовча робота в Білоцерківському районі для організації виїздів в райони для надання медичних консультацій та огляду дітей.

З початку 2017 року Житомирській області було проведено 6 організаційних поїздок і 7 виїздів в райони. Під час виїздів бригади медиків було оглянуто – 1360 дітей та 154 сім'ї. На базі Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні було оглянуто 2515 дітей і проліковано 1463 дитини. Проведено ультразвукові, лабораторні, функціональні обстеження. В рамках проекту і спільної діяльності на базі ЖОДКБ проведено 58 операцій.

Активно продовжують свою діяльність Клуби «Матері та Дитини» в шести регіонах України, де працює і представлений Зелений Хрест. Клубами проводяться регулярні заходи для надання всебічної підтримки населенню, яке проживає в екологічно несприятливих регіонах України, а також територіях, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Робота Клубів «Матері та Дитини» спрямована на поліпшення соціального стану населення, надання допомоги найбільш вразливим верствам населення – дітям, підліткам і матерям з маленькими дітьми, а також екологічна освіта та виховання з метою поширення знань про здоровий спосіб життя, правильне харчування і охорону навколишнього середовища. Також були проведені навчальні тренінги, до роботи в проектах були залучені волонтери.

Цього року поряд з основними плановими заходами учасники Клубів мали можливість взяти участь в оздоровчих і освітніх таборах. За підтримки програми SOCMED в Чернігівському регіоні був організований пришкільний табір «Усмішка» в смт. Ріпки. У Переяслав-Хмельницькому районі завдяки координатору Онопрієнко Л.М. в рамках акції «Зробимо Україну чистою» для учасників була організована поїздка до міжнародного дитячого центру «Артек» та інші санаторії в Україні. Також в селі Співаківка Ізюмського району Харківської області було проведено наметовий медіа-табір "Берендей" для оздоровлення підлітків, серед яких потерпілі від Чорнобильської аварії, малозабезпечені, з неповних сімей та ВПО з Горлівки і Бахмут.

Триває робота по створенню кооперативів для поліпшення соціального становища та добробуту сімей. Так, в цьому році були відкриті додатково шість нових кооперативів в Житомирській області, Переяслав-Хмельницькому та Білоцерківському районах. Було вивчено питання про актуальність соціальної кооперації та відкриття нових напрямків в роботі в рамках даного проекту.

З початку року Green Cross Ukraine активно зміцнює співпрацю з місцевими державними установами, органами влади, медичними установами, навчальними закладами, встановлює нові партнерські відносини, веде пошук потенційних спонсорів і донорів для ефективної реалізації існуючих проектів Green Cross, а також зміцнення і розширення діяльності програми SOCMED на території України.

Висловлюємо окрему подяку всім координаторам в регіонах Паламарчук Н.А., Онопрієнко Л.М., Бойко Т.А., Германович Е.А., Івановій О.Г., Опалюк Н.Л. і Шевченко І.Л., а також Кравченко Л.І. і Зарембі В.Р., волонтерам і задіяним фахівцям за роботу і підтримку діяльності в рамках програми SOCMED в регіонах України.

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756