• Головна
  • Новини
  • Міжнародна програма SOCMED в Україні: подальша робота і розвиток нових напрямків

Міжнародна програма SOCMED в Україні: подальша робота і розвиток нових напрямків

Команда Green Cross Україна продовжує свою співпрацю з Green Cross Switzerland (GCCH) в рамках міжнародної програми SocMed. Спільно з партнерами надається медична, соціальна та освітня допомога населенню, яке переживає наслідки Чорнобильської аварії та проживає в 3 і 4 Чорнобильських зонах.

Green Cross продовжує проводити цільову роботу в Житомирській області, Чернігівській області, в місті Славутичі та прилеглих селах, в Переяслав-Хмельницькому і Білоцерківському районах, а також спільно з партнерами продовжує проводити заходи в Київській області. Планується продовжити роботу з сім'ями, які постраждали внаслідок Чорнобильської аварії, які проживають в місті Бахмут і Харків в рамках роботи Сімейного клубу в Донецькому регіоні (українська підконтрольна територія). В кінці 2016 року була проведена підготовча робота і організаційні зустрічі для можливості організації діяльності в Черкаській області – новому регіоні, який є перспективним і затребуваним для жителів цього регіону з метою подальшого розвитку основних напрямків програми SocMed (модуль «Сімейна програма»).

Відбувся ряд робочих зустрічей і візитів в регіони для розробки планів діяльності, підписання контрактів про співпрацю та обговорення нових шляхів розвитку проектів в рамках міжнародної програми SocMed, директором якої є Марія Вітальяно-Террері (GCCH).

Пройшли переговори на базі Житомирської обласної дитячої лікарні. Під час зустрічі головний лікар Віктор Марченко, керівники медичних проектів обговорили можливості роботи в рамках співпраці з Green Cross на найближчі роки. Актуальним залишається надання необхідної медичної допомоги для сімей, що мають статус постраждалих від Чорнобильської аварії, а також організація і забезпечення умов для лікування, оздоровлення та реабілітації сімей і дітей, які проживають на територіях, що належать до 3-4 Чорнобильської зони, і вимагають підвищеної уваги і допомоги. Попередньо був розроблений і затверджений план виїздів медичної бригади на 2017-2019, які здійснюються за підтримки Green Cross в постраждалі райони Житомирської області. До переліку додався новий район (Народицький – найбільш постраждалий від Чорнобильської аварії), куди протягом року крім інших семи районів будуть відбуватися виїзди і проводитися медичне обстеження місцевого населення, надаватися рекомендації батькам по профілактиці і лікуванню дітей.

Для подальшої успішної реалізації діяльності в регіонах були проведені як індивідуальні зустрічі з координаторами, так і робочі візити на місця і зустрічі в центральному офісі Green Cross Україна в Києві. Обговорювалися основні аспекти організації роботи в рамках Сімейних клубів і проведення оздоровчої кампанії цього літа. Серед нових напрямків роботи: надання допомоги в оздоровленні та підтримка вагітних жінок, матерів з маленькими дітьми. Юрій Сапіга, Виконавчий директор GCU, координатор програми SocMed акцентував увагу на важливості залучення молодих матерів з маленькими дітьми. Актуальним є надання всебічної допомоги та по можливості санаторно-курортне оздоровлення дітей і матерів за підтримки Green Cross.

Також триває робота з розвитку діяльності соціальної кооперації сільського населення (Соціальні кооперативи). Розглядаються нові напрямки допомоги населенню в наступних сферах зайнятості: свинарство, молочарство, бджільництво, вирощування ягід, культивація нових сортів картоплі та інші. Ми сподіваємося, що це дозволить залучити нових партнерів та спонсорів, мотивувати населення на ведення господарства і, як результат, допомога населенню та поліпшення стану залучених сімей.

В цьому році буде продовжена і активно розвивається робота в Чернігівському регіоні. Діяльність Сімейного клубу в селі Ріпки (в перспективі і планах - організація оздоровлення, харчування дітей в місцевій школі). Також залишається актуальним і важливим співробітництво з Чернігівською обласною дитячою лікарнею на чолі з головним лікарем Олександром Каретою. Передбачається розвиток медичного модуля і допомога в роботі виїзної бригади для проведення обстеження населення (Крюківський, Н.Сіверскій, Чернігівський, Семенівський, Ріпкинський, Сосницький, Козелецький райони).

Розвиток і зміцнення діяльності програми SocMed є необхідним. Важливим є пошук додаткових спонсорів, а також спільна діяльність з державними установами, адміністраціями, соціальними службами, медичними установами та самою громадськістю, що сприяє спрямуванню зусиль і спільної роботи на досягнення кращих результатів з надання допомоги населенню, яке проживає в 3-4 Чорнобильських зонах.

Виконання наміченої роботи і поставлених цілей можливо при підтримці і координації Green Cross Switzerland (GCCH). Ми цінуємо багаторічну співпрацю і допомогу з боку GCCH, як основного партнера. Окрема подяка Виконавчому директору GCCH Наталі Гізі, Директору міжнародної програми соціально-медичної допомоги Марії Вітальяно-Террері і всій Команді SocMed за зусилля і відданість, яку вони прикладають для тривалої та успішної реалізації програми SocMed в Україні та в інших партнерських країнах сім'ї Green Cross. Всі одержувачі допомоги, сім'ї та діти висловлюють щирі і найтепліші слова вдячності за отриману допомогу від Green Cross, і сподіваються на подальшу підтримку.

Команда GCU

 

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756