Молодіжний табір в Швейцарії

У 2011 році 17 липня стартував міжнародний молодіжний табір під назвою «Meeting the World: Swiss Youth Camp». Організаторами цього табору виступила організація Green Cross Швейцарія, яка завдяки частковому фінансуванню в рамках програми Європейського Союзу "Youth in Action" змогла реалізувати і провести табір для дітей та молодих людей. Це були представники Італії, Швейцарії, а також діти і молодь з Росії, Білорусі, Молдови та України, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської аварії.

Для того, щоб табір відбувся, була виконана величезна і важлива робота, як з боку організаторів, так і національних організацій Зеленого Хреста, партнерів проекту, учасників цього заходу.

p1010028Табір тривав 21 день в Швейцарії. Діти мали можливість насолоджуватися красою і свіжим повітрям Альп, пити кришталево чисту воду і харчуватися натуральними, екологічно чистими і корисними продуктами. Більше двох тижнів діти проживали в невеликому курортному містечку під назвою Ленк, яке розташоване в кантоні Берн в мальовничій місцевості серед високих гір. Там діти брали участь у семінарах на теми мистецтва, культури і культурного розмаїття, екології, піднімалися питання сталого економічного розвитку, енергоресурсів, стану клімату, шляхи вирішення проблем. Також обговорювалася тема Чорнобиля, як жити з радіацією в повсякденному житті. Всі учасники отримали багато цікавої та корисної інформації. Діти висловлювали свої думки та виражали емоції, малюючи тематичні постери, граючи в ігри та співаючи пісні.

dsc04783Атмосфера в Ленку була унікальною. Під одним дахом зібралися представники різних національностей, але всі вони завжди без проблем знаходили спільну мову, бо їх об'єднувало багато спільного. Всім учасникам молодіжного табору пощастило бути там. Вони дізналися багато цікавого один про одного і зав'язали хороші дружні стосунки. Також Ленк запам'ятався походом в гори і на водоспад, а також екскурсією на сироварню. Учасники табору люб'язно були запрошені на святкування і заходи, які були організовані 1 серпня, в день великого національного свята кожного жителя Швейцарії - 720 років Швейцарської Конфедерації. Діти з радістю і захопленням майстрували нічні ліхтарики, щоб разом з представниками громади і муніципалітету взяти участь в нічній ході по місту. Крім цього, всі учасники молодіжного табору вдячні тим людям, які приймали нас в Ленку - це директор будинків відпочинку і його невелика, працьовита команда. dsc04827

dsc_2353 Діти та молодь побували в невеличкому містечку Вімміс, де зустрілися з місцевою молоддю та провели незабутній день, який був наповнений спілкуванням, веселми спортивними іграми, танцями і заняттями під час захоплюючих семінарів.

  Учасники також двічі відвідали Берн. У перший раз вони взяли участь у прес-конференції, яка відбулася в Національному федеральному будинку, а потім Виконавчий директор Green Cross Швейцарія запросила дітей на обід. У цей день діти побачили місцевий парк, де живуть три ведмедя. Прогулялися по місту, зробили безліч фотографій. Вдруге всі учасники табору були запрошенні на концерт, який відбувся 29 липня на головній площі Берна. Діти побували на сцені, де заспівали для всіх стару, красиву пісеньку на швейцарсько-німецькій мові.

p1040831  p1010021  img_2147

Пізнавальною і захоплюючою стала поїздка до Женеви. Учасники побували в головному офісі Міжнародного Зеленого Хреста, а також відвідали Палац Націй ООН. Під час зустрічей вони дізналися багато нового, отримали безцінний досвід і корисну інформацію.

dscn29Після Женеви, через декілька днів всі разом вирушили в Ношатель. Це дивовижне місце, яке розташоване в франкомовній частині Швейцарії. Навколо оживає історія. Старовинна архітектура, палаци, пам'ятники, парки і фонтани, чудові вулиці і зелень навколо. Зачаровує величезне озеро з прозорою блакиттю води. Воно є одним із символів цієї місцевості. І як нам здалося, самі жителі зберігають у собі щось від предків. Дітям, їх вожатим та організаторам провели екскурсію по місту, під час якої вони змогли побачити всі музеї, зустрілися з мером міста Ношатель. Давали інтерв'ю, фотографувалися і просто насолоджувалися цим днем.dscn9051

По завершенню табору та наприкінці перебування в Швейцарії, всі учасники молодіжного табору переїхали жити в Цюріх. В останні дні проводилися цікаві семінари. Пройшла зустріч з молоддю, представниками молодіжних парламентів Хоргена і Оберааргау. Гості поділилися з дітьми своїм досвідом, обговорили цікаві теми, торкнулися питання демократії, прав людини. Також кожна група мала можливість прогулятися по Цюріху, побувати на всесвітньо відомій вулиці, де знаходяться Швейцарські банки і дорогі бутіки.

dscn8680

Цей відпочинок запам'ятався на все життя. Нові знайомства та друзі, спілкування з людьми з різних країн, зустрічі з цікавими та впливовими людьми Швейцарії, пізнавальні семінари та обговорення за круглим столом, екскурсії, прекрасні яскраві фотографії унікальних місць Швейцарії, свіже повітря Альп, чистота води і, звичайно ж, чудові та добрі місцеві жителі.

Так не хотілося їхати, розлучатися один з одним. Сльози і радість, цим і багато іншим був наповнений останній день. Але кожен, хто став учасником цього табору, неодмінно забрав з собою в рідний край частинку того тепла і мудрості, який нам подарували організатори в Швейцарії.

Green Cross Україна вдячна усім організаторам, колегам та партнерам iз Green Cross Швейцарія за ту значну роботу, яку вони виконали для того, щоб молодіжний табір пройшов успішно, і щоб діти з України та інших країн мали змогу взяти в ньому участь.

 

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756