Пам'ятаємо з глибоким смутком в серцях

Ці кадри нагадують нам про минуле, про те, що 25 років тому сталася трагедія, катастрофа світового масштабу - вибух на Чорнобильській атомній станції. Постраждала значна частина територій багатьох країн як європейського, так і пост радянського простору. Жителі цих країн опинилися під загрозою, вони зазнали ряд економічних, соціальних і медичних проблем.

Весь цей час ми долаємо наслідки цієї аварії. Сьогодні ми бачимо, що нам необхідно ще багато зробити. На жаль, більшість наукових фактів і отриманих даних свідчать про невтішний подальший розвиток подій. Кожного разу ми маємо справу з невидимою загрозою, яка в будь-який момент може стати нашою реальністю.

Але все ж таки, ми продовжуємо жити, кожен в силу своїх можливостей і прагнень. В організації Green Cross Україна ми допомагаємо тим людям, які постраждали внаслідок аварії - це ліквідатори та їхні родини, сім'ї-переселенці, люди, які проживають на забруднених територіях України. Завдяки партнерам, а саме Green Cross Швейцарія (GCCH) ми маємо можливість працювати з цією категорією населення, надаючи їм соціальну, медичну та освітню допомогу в рамках міжнародної програми SOCMED.

Щороку швейцарська делегація у складі групи Парламенту Швейцарії та представників організації Green Cross Швейцарія, учених, журналістів і фотографів відвідують Україну в дні, коли сталася Чорнобильська аварія, і беруть участь у заходах присвячених пам'яті загиблим і потерпілим.

_dsc0336

Цього року, до річниці 25-ти річчя аварії на ЧАЕС приїхала велика делегація у складі 32 чоловік. Вони приймали участь у заходах, організованих у місті Славутич. Разом з місцевими жителями брали участь у нічний панахиді та покладанні квітів до меморіалу пам'яті. Були проведені зустрічі з ліквідаторами, для гостей дітьми були підготовлені і представлені невеликі вистави та концерт. Група зі Швейцарії брала участь у VІ Міжнародному молодіжному екологічному форумі, який був організований організацією Green Cross Україна спільно з адміністрацією міста Славутич, на якому також виступили Президент GCCH пан Сандер Малліен і пані Наталі Гізі, Виконавчий директор GCCH. Для учасників ФОРУМУ професор Теодор Абелін прочитав свою лекцію, показав презентацію. Делегація зі Швейцарії брала участь у заходах, які проводилися 26 квітня на Чорнобильській атомній станції, учасники відвідали місто Прип'ять. Крім цього делегація відвідала дві сім'ї, які проживають в с. Пакуль, Чернігівської області, і які є бенефіціарами проекту клуби GCU "Матері та дитини" і "Соціальні кооперативи". Також були проведені зустрічі з головою сільської ради та представниками сільської громади. У Києві для парламентаріїв зі Швейцарії була організована зустріч з представниками влади з регіонів України, членами Парламенту України. Обговорення велися за зачиненими дверима.

       _dsc0418       dsc_4816 

На знак подяки за благодійність, підтримку, гуманність і солідарність всім учасникам швейцарської делегації були вручені почесні грамоти та нагрудні значки.

Організація Green Cross Україна висловлює свою щиру вдячність і подяку всім тим людям, які допомагають нам у реалізації нашої місії, досягненні цілей та реалізації проектів.


Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756