• Головна
  • Новини
  • Промислові джерела токсичного забруднення навколишнього середовища піддають небезпеці життя 200 мільйонів людей у всьому світі

Промислові джерела токсичного забруднення навколишнього середовища піддають небезпеці життя 200 мільйонів людей у всьому світі

У 2016 році доповідь про джерела забруднення навколишнього середовища від природозахисних організацій Green Cross Switzerland і Pure Earth, Нью-Йорк, надає інформацію про десять найнебезпечніших в світі джерел токсинів у навколишньому середовищі і за допомогою втрачених років життя (DALY) визначає рівень негативного впливу на здоров'я людини токсичних речовин, які поширені в усьому світі (джерело: медіа інформація від  GC Switzerland).

Незважаючи на те, що більшість токсинів у природі є причинами глобальної захворюваності і смертності, доступно досить мало публікацій на цю тему. Тим не менш, рівень забруднення збільшується в результаті швидкого зростання урбанізації, індустріалізації та тіньового сектору економіки, особливо в країнах із низьким та середнім рівнем доходів (LMIC).

Мета доповіді про токсичні джерела забруднення навколишнього середовища за 2016 рік полягає в тому, щоб надати інформацію про значний вплив промислових джерел токсинів на стан здоров'я населення і показати можливості для проведення знезараження і захисних заходів, які рятують життя. З цією метою Pure Earth і Green Cross Switzerland представляють економічно ефективні та інноваційні рішення, щоб ефективно захистити здоров'я населення, яке перебуває під загрозою вимирання.

Близько 200 мільйонів людей страждають від негативних змін в організмі і пошкоджень мозку, часто непоправних, в результаті впливу свинцю, ртуті, хрому, застарілих пестицидів та радіонуклідів в тисячі забруднених місцях. Для контролю викидів ртуті, важких металів, 140 країн підписали Мінаматську конвенцію (Конвенція по ртуті) в жовтні 2013 року. Швейцарія була однією з перших країн, яка підписала цю конвенцію і в цілому фінансувала 7,5 млн. швейцарських франків для її здійснення. На саміті в Нью-Йорку 25 вересня 2015 року, під час Конференції Організації Об'єднаних Націй з питань сталого розвитку була затверджена «Agendа 2030», де прописані 17 нових цілей в інтересах сталого розвитку (SDG).

"Держави-члени ООН, які затвердили програму Agendа 2030, покликані вжити заходів, щоб зменшити рівень хімікатів та отруйних відходів", говорить Наталі Гізі, виконавчий директор Green Cross Switzerland. За словами Річарда Фаллера, засновника організації Pure Earth, Нью-Йорк, найгірші випадки забруднення навколишнього середовища в цих галузях промисловості пов’язані з нерегульованою, малосерійною діяльністю з високим рівнем забруднення і численними джерелами токсинів, яка була припинена до теперішнього часу. Причиною цього є дефіцит знань щодо передових методів роботи і технологій, а також недостатній контроль за діяльністю.

Джерела токсинів у навколишньому середовищі призводять до 17.78 мільйонів втрачених років життя (DALY)

У доповіді про токсичні джерела забруднення навколишнього середовища визначається рівень негативного впливу на здоров'я людини внаслідок джерел токсинів та інших схожих забруднювачів у так звані життєві роки, скориговані у зв’язку з непрацездатністю (DALY). Втрачені життєві роки через передчасну смерть і вплив на якість життя через слабке здоров'я вимірюються в DALY. На основі бази даних програми ідентифікації територій, забруднених токсинами (TSIP) 17.78 мільйонів втрачених років спричинені десятьма джерелами токсинів у навколишньому середовищі у 49 країнах, які були проаналізовані. Доповідь про токсичні джерела забруднення навколишнього середовища (2016 р.) є доступною для завантаження англійською мовою з 26 жовтня 2016 за посиланням www.greencross.ch

Десять найнебезпечніших джерел  токсинів у 2016 році та схожих забруднювачів:

(представлені в рейтингу згідно кількості втрачених життєвих років DALY)

1. Переробка батарей: до 4.8 мільйонів втрачених життєвих років внаслідок впливу свинцю

2. Гірнича промисловість і переробка руди: до 2.6 мільйонів втрачених життєвих років внаслідок впливу свинцю,  хрому, ртуті

3. Плавлення свинцю: до 2.5 мільйонів втрачених життєвих років внаслідок впливу свинцю

4. Технологічні операції на дубильному виробництві: до 2.0 мільйонів втрачених життєвих внаслідок впливу свинцю,  хрому

5. Розробка родовищ золота ручним способом: до 1.6 мільйонів втрачених життєвих років внаслідок впливу свинцю,  хрому, ртуті

6. Промислові та муніципальні звалища: до 1.2 мільйонів втрачених життєвих років внаслідок впливу свинцю, хрому

7. Промислові зони: до 1.2 мільйонів втрачених життєвих років, внаслідок впливу свинцю,  хрому

8. Хімічна промисловість: до 0.75 мільйонів втрачених життєвих років внаслідок впливу свинцю хрому

9. Виробництво товарів: до 0.7 мільйонів втрачених життєвих років внаслідок впливу свинцю,  хрому

10. Виробництво барвників: 0.43 мільйона втрачених життєвих років, внаслідок впливу свинцю, хрому

Інші значні джерела токсинів у навколишньому середовищі – це нафтохімічна промисловість, невідповідна переробка і утилізація електронних відходів, важка промисловість, виробництво пестицидів, а також видобуток урану та його обробка. Разом вони складають майже 5 мільйонів втрачених життєвих років і наражають на небезпеку приблизно 6.6 мільйонів людей в усьому світі. Хімічні викиди забруднюють ґрунт і ґрунтову воду, що використовується для пиття, вмивання, прання та купання. Крім того, багато токсинів потрапляють в річки або повітря через забруднені пил і частинки, які значно підвищують потенційну небезпеку для населення.

Про Pure Earth і Green Cross Switzerland

Pure Earth (раніше Інститут Blacksmith) є міжнародною некомерційною організацією, що займається рішенням небезпечних для життя екологічних проблем в країнах, що розвиваються. Pure Earth займається ідентифікацією і сануванням найбільш забруднених місць у світі і приділяє свою увагу місцям, де існує найбільша загроза здоров'ю, зокрема здоров'ю жінок і дітей. Розташована в Нью-Йорку організація співпрацює з урядами, міжнародним співтовариством, неурядовими організаціями та місцевими органами у питаннях розробки та впровадження інноваційних, економічних рішень для порятунку життів. З 1999 року організація Pure Earth реалізувала більше 50 проектів, а в даний час займається більше ніж 40 проектами в 20 країнах.

Завдяки своїм програмам «Соціальна і медична допомога» і «Наслідки холодної війни»,
Green Cross Switzerland прагне долати подальші збитки промислових і військових лих. У рамках програми «Вода-Життя-Мир» надається доступ до чистої води. Основна мета полягає в тому, щоб поліпшити якість життя людей, на яких вплинули хімічні, радіоактивні та інші види забруднення, а також сприяння сталому розвитку в дусі співробітництва замість конфронтації.

Green Cross International (GCI), заснована Михайлом Горбачовим, є незалежною, некомерційною неурядовою організацією, яка за допомогою представлення інтересів на вищому рівні та місцевих проектів робить внесок у вирішення взаємопов’язаних глобальних завдань, що стоять перед усім людством, таких як безпека, боротьба з бідністю та знищення навколишнього середовища. GCI, штаб-квартира в Женеві, підтримує зростаючу мережу національних організацій в більш ніж 30 країнах.

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756