Соціальні та медичні проблеми сім’ї Луцьких

Ще одна родина стала бенефіціарами Зеленого Хреста, що отримали соціальну допомогу в рамках міжнародної програми Socmed та роботи проекту клуба GCU «Матері та дитини» та «Соціальні кооперативи».

З минулого року сім’я Луцької Тетяни (29) є членом клубу GCU «Матері та дитини» в Житомирській області.

Сьогодні сім’я-переселенців проживає в с. Невгоди, Житомирської області, третя Чорнобильська зона, Чоловік Тетяни, Олександр Луцький (34), має другу категорію постраждалого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Його переселили з 30-ти км зони відчуження. Дотації, які батько отримує від держави, складають лише 240 грн. в місяць. Та і ці гроші він отримує нерегулярно.

Родина виховує трьох маленьких дітей: Руслана (7), Денис (6) та Саша (1). Всі вони дуже дружні і не уявлять життя один без одного. Русланка допомагає мамі, доглядає за меншим братиком, намагається робити все, що в її силах. Денис ще не ходить до школи. Він мріє, що коли-небудь у нього з’явиться особистий рюкзачок,а коли він виросте, то стане таким , як тато.

Мати не працює, а у батька сезонна робота на фермі, береться за всю роботу, яку йому пропонують, переважно це перевезення важких вантажів на конях. Цього майже недостатньо, щоб прогодувати велику родину. Мріють купити корову, та на це не вистачає коштів.

gcu - photo 6 mother and her children

Ця родина мріяла організувати власний маленький бізнес. Вони дуже хотіли розводити кролів, та грошей їх купити не було. Завдяки Зеленому Хресту їх мрія нарешті збулася, вони отримали 10 кроликів.

«Тепер буде чим дітей годувати. Будемо розводити і по можливості продавати, щоб прожити», - каже Тетяна, мати дітей.

Оскільки родина проживає на забрудненій території, що постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, у всіх членів родини поганий стан здоров'я. Всі  вони часто хворіють, особливо маленький Саша. З народження у нього проблеми з легенями, він хворіє майже кожні два місяці, переніс кільки разів страждав запаленням легень. Решта дітей мають збільшену щитовидну залозу, проблеми із суглобами та серцево-судинною системою.

«Єдине бажання – щоб мої діти виросли здоровими», - говорить Олександр, батько дітей.

                    gcu photo 11 article 2 img_4441         gcu photo 5 article 2 img_4407    

Маючи членство у клубі GCU «Матері та дитини», родина багато дізнається про діяльність Зелено Хреста. Вони дуже зацікавилися в проекті GCU «Екологічний літній оздоровчий табір». Батьки дуже сподіваються, що колись їхні діти зможуть взяти в ньому участь і покращити своє здоров'я.

 

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756