Виїзна бригада лікарів в дії

Сучасна соціально-демографічна ситуація в Житомирській області залишається складною і неоднозначною. Демографічні показники на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, погіршилися: народжуваність зменшується, а смертність зростає, працездатне населення мігрує із цих територій на менш забруднені території, в інші міста та країни.

Сотні тисяч сімей та дітей живуть, ростуть та розвиваються в умовах довготривалого впливу малих доз іонізуючого випромінювання та інших несприятливих факторів після Чорнобильського періоду. У всіх дітей встановлено більш високий рівень патологічної ураженості. У дітей з дифузним нетоксичним зобом спостерігаються вірогідно вищі показники поширеності та інтенсивності  карієсу зубів і його ускладнень, більший відсоток ураження тканин парадонта, що вказує на необхідність подальшого детального вивчення стоматологічного статусу за умов супутньої патології щитоподібної залози для встановлення причинно-наслідкових зв’язків. У розрізі Житомирської області показники планової санації виглядають неоднорідно. Відзначається низький рівень санації порожнини рота у дітей, які проживають в Олевському, Ємільчинському, Новоград-Волинському, Коростенському, Овруцькому районах. Є потреба в лікуванні зубів при направленні на оздоровлення до центру ″ Профілактика карієсу″ на базі ЖОДКЛ. Майже кожна восьма людина, що проживає на забрудненій території перебуває у стані депресії, тривожності, емоційної нестійкості, песимістичної оцінки майбутнього, стресів, конфліктів, криз. Актуальним питанням залишається система соціального забезпечення та допомоги найбільш «незахищеним» верствам населення (багатодітним, малозабезпеченим, асоціальним сім’ям).

У рамках реалізації медичного модулю програми соціально-медичної допомоги SOCMED (GCCH) за участі бригади медичних спеціалістів ЖОДКЛ у складі ендокринолога, імунолога, невролога, ЛОРа та стоматолога відбувся плановий виїзд в Лугинський район, Житомирської області. Представники Зеленого Хреста запросили на обстеження сім‘ю Галини Терещук, яка вже є учасником проекту «Соціальні кооперативи». Сім’я проживає в селі Кремне, яке відноситься до третьої чорнобильської зони (зона безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення). Мати Галина разом з чоловіком Борисом виховують двох синів Олександра і Дмитра. Усі члени  родини мають статус постраждалих від чорнобильської аварії і у кожного спостерігаються проблеми зі здоров’ям.

Найбільшою тривогою для батьків є стан здоров’я їх дітей, особливо молодшого Сашка. У хлопчика діагностовано захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, холецистит), ревматизм, анемія. Під час виїзду лікар-стоматолог Людмила Кравченко виявила аномалію розвитку верхньої щелепи, наявність осередків хронічного карієсу. За рекомендацією лікаря він направлений на консультацію ортодонта і йому рекомендована санація порожнини рота. За відсутності дитячого стоматолога у їхньому селі та коштів на лікування, сім’ї була запропонована безкоштовна санація на базі Житомирської обласної клінічної лікарні. На жаль в сім’ї не має змоги організувати поїздку до Житомирської лікарні та провести необхідний курс лікування. Проте діти потребують постійного обстеження у лікарів і тому Зелений Хрест готовий допомагати і піклуватися про те, щоб діти отримували необхідні медичні консультації та допомогу, що може позитивно вплинути на загальний стан здоров’я дітей.

Завдяки проекту «Профілактика карієсу» та фінансової підтримки міжнародної програми SOCMED, діти в Україні мають змогу отримувати необхідну допомогу і підтримку. Виїзна бригада лікарів планово здійснює виїзди в селища Чорнобильських зон на мікроавтобусі Зеленого Хреста, проводить обстеження хворих дітей. Лікарями надаються необхідні консультації та рекомендації стосовно правильного лікування та профілактики, зокрема стоматологічних захворювань. Здорові діти – це не тільки красива посмішка. На сам перед, це щаслива сім’я.

«Зустріч з Зеленим Хрестом, підтримка і надання необхідної медичної допомоги принесли надію в нашу сім’ю та надали впевненості в завтрашньому дні. Сердечно дякую Зеленому Хресту та всім небайдужим людям за це» - каже мама Сашка, Галина.

Сім’я Терещук дуже вдячна виїзній бригаді лікарів за професійне обстеження,  надання консультацій та медичних рекомендацій та дякує Зеленому Хресту за допомогу, завдяки якій у Сашка з’явився шанс на покращення свого здоров’я і участь в оздоровленні в  екологічному таборі, який проводить Зелений Хрест в Україні з 1999 року для дітей, які проживають в 3-4 чорнобильських зонах завдяки підтримці GCCH.

Т.І. Іщенко

Координатор проектів GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756