Візит, приурочений до 25-ти річчя аварії на ЧАЕС

У цьому році відзначається 25-ти річчя аварії на Чорнобильській атомній станції. Кожен раз, ця подія і цей день наповнений сумом, скорботою і спогадами. Багато хто з нас до цих пір виносить уроки з цієї найбільшої у своєму роді за всю історію ядерної енергетики аварії і до цих пір переживає її наслідки.

 

В організацію Green Cross Switzerland і Green Cross Ukraine звернулася заступник головного редактора швейцарських газет «L'Express» і «L'Impartial», пані Франкозі Кунзі з проханням допомогти в організації візиту до України журналіста Яна Хульман. Мета його поїздки – написання статей, приурочених до 25-тої річниці аварії на ЧАЕС.

БО Green Cross Ukraine спільно з партнерами в Україні та Швейцарським Бюро Співробітництва в Україні зуміли організувати цю поїздку, яка проходила з 6 по 12 лютого. Ян Хульман прибув в Україну разом з доктором, геологом Роменом Дукоммуном. Згідно з розробленим планом поїздки ми відвідали м. Славутич, дитячий будинок, проекти SOCMED і «Чорнобильської програми відродження та розвитку». Також ми побували на самій станції та в м. Прип'ять.

 

Здійснили поїздку в Житомирську область, село Невгоди, де живуть перші сім'ї-переселенці. Також, ми відвідали сім'ї, які є бенефіціарами проектів у рамках міжнародної програми SOCMED, побували в Житомирській Обласній Дитячій Лікарні, де реалізуються два проекти GCU «Здоров'я для майбутнього», «Профілактика карієсу». У Києві була організована зустріч з вченим Ангеліною Іванівною Нягу, доктором медичних наук, професором, головним редактором міжнародного журналу "Радіаційна медицина", Президентом Асоціації «Лікарі Чорнобиля». Також, Швейцарським Бюро Співробітництва в Україні була організована зустріч в Асоціації ліквідаторів Чорнобильської аварії.

Журналіст Ян Хульман був дуже зворушений і вдячний за організацію такої поїздки Green Cross Switzerland і Green Cross Ukraine, за допомогу в організації зустрічей з сім'ями-переселенцями, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У результаті візит гостей зі Швейцарії пройшов успішно. На даний момент ми знаємо, що готуються статті у Швейцарії, і ми з нетерпінням чекаємо їх виходу. Впевнені, що всі читачі газет «L'Express» і «L'Impartial» не залишаться байдужими до проблем, які існують в України.

 

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756