Водні ресурси потребують захисту

Проблеми води з кожним роком набирають нових обертів. Людство інтенсивно використовує водні ресурси в промисловості, сільському господарстві та побуті, і часто робить це нераціонально, забруднюючи річки, водойми та підземні води.

Світова спільнота неодноразово мала справу з наслідками пролиття нафти, відходів від будівництва і техобслуговування транспортної інфраструктури. Аварії нафтоналивних суден призводять до сильного забруднення морських вод та прибережних зон, завдають великої шкоди водній фауні та живим ресурсам моря.  Щоб уникнути конфліктів між державами, урядам необхідно розробляти науково-обґрунтований підхід до управління з використання та охорони водних ресурсів.

drought

У зв’язку зі збільшенням кількості людей на Землі та негативними кліматичними змінами проблема води постає більш гостро.  Майже п’ята частина  населення світу (близько 1,2 мільярда людей) живе в районах, де води  фізично не вистачає. Нестача води породжує цілий комплекс економічних, соціальних та політичних проблем, здатні підірвати стабільність у світі та глобальним потрясінням. Адже  наслідками дефіциту води є неврожай та голод. Ситуація в Африканському Розі в північно-східній частині Африки, де населення страждає від сильної посухи, свідчить про те, що країнам слід об’єднатися у вирішенні цієї проблеми і рішуче діяти вже сьогодні.

Green Cross International 26 серпня 2011 при закритті щорічного форуму Всесвітнього Тижня Води в Стокгольмі закликав всі держави ратифікувати Конвенцію ООН  про охорону та використання транскордонних водотоків. Ця конвенція  - єдиний міжнародний документ, що регулює управління та охорону 276-ти транскордонних світових вод. Конвенція вступить в дію, якщо пройде ратифікацію в 35-ти країнах.  Основне завдання Водної Конвенції полягає в посиленні національних правових заходів з метою захисту та забезпечення екологічно стабільного управління транскордонними поверхневими та підземними водами. На сьогоднішній день 24 країни, серед яких Буркіна Фасо, Марокко та Франція, що приєдналися зовсім недавно, ратифікували Водну Конвенцію ООН. Більш детальну інформацію ви можете знайти, скористувавшись наступними посиланнями:

http://www.gcint.org/en/communication/news/news-of-green-cross-international/33-news/769-drought-water-scarcity-shows-world-needs-global-governance-for-protecting-watercourses-

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1&fcode=2ca0f697c&f=1680461878#!/permalink.php?story_fbid=166309083447258&id=1467811023

http://tinyurl.com/3drvmq9

Організація Green Cross International  закликає держави реагувати на загрозу вже зараз, адже від цього залежить майбутнє, здоров'я та безпека людей у всьому світі.

Green Cross Україна повністю підтримує прагнення та цілі впровадження програм, направлених на гарантування доступу до безпечної чистої води мешканців як нашої держави, так і інших країн світу. Ми віримо, що завдяки зусиллям світової спільноти складна ситуація з водними ресурсами зміниться на краще.
Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756