Youth in Action 2016: Молодь за зелене майбутнє

Цього року проект по молодіжному обміну зібрав разом молодих людей з 6 країн. У програмі міжнародного літнього табору Зеленого Хреста взяла участь група з 39 дітей з України, Білорусі, Молдови, Японії, Італії та Швейцарії. Молодіжний табір був реалізований за підтримки та організації ch.Stiftung та проведений завдяки програмі соціальної та медичної допомоги Зеленого Хреста за участю організацій Зеленого Хреста в Україні, Білорусі, Японії, Італії та Швейцарії.

Метою табору було надати дітям можливість поліпшити стан здоров'я в сприятливому середовищі, а також отримати нові знання в області харчування, екологічного виховання, розвинути нові навички міжкультурного спілкування і комунікації. Для того, щоб табір пройшов максимально ефективно організатори провели попереднє засідання з 5 по 7 червня. Залучені партнери з країн-учасниць проекту обговорювали програму заходів, організаційні питання та логістику.

У таборі взяли участь молоді люди у віці від 14 до 17 років, які постійно проживають в радіоактивно забруднених територіях України, Білорусі і Молдови, а також діти з Японії з регіону Фукусіма і ряд італійських дітей, які отримують допомогу в Centro Padre Nostro за програмою підтримки бідних молодих людей в несприятливому районі Палермо. Заходи табору проходили з 15 липня по 2 серпня. На час перебування в Швейцарії молоді люди вирушили до Бернського нагір'я і проживали в тихому альпійському селі Вімміс далеко від повсякденних труднощів і радіаційного стресу.

Для того, щоб показати актуальність дій по збереженню навколишнього середовища та поліпшення життя населення, яке постраждало від радіаційних катастроф та інших загрозливих катаклізмів учасники табору працювали над театральною постановкою під керівництвом талановитого актора і режисера сатиричного театру Молдови Олександра Греку. Гра була адаптацією Книги джунглів, в якій Мауглі і його друзі повинні боротися з наслідками ядерної катастрофи поблизу їх лісу і вижити. Театральна постановка була представлена ​​аудиторії в Цюріху, Женеві, Туні і Віммісі.

Для учасників табору проводилися різні семінари та культурні заходи. Найбільш запам'яталися екскурсія в Федеральний палац в Берні, поїздка в Женеву, яка супроводжувалася візитом в будівлю ООН і зустріччю в офісі Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Діти були в захваті від поїздок в Тун, Шпіц, Цвайзіммен, Мюзінген, Рюттіхубельбад, кантон Ааргау. Було багато зустрічей і знайомств в місцевих муніципалітетах, візитів на приватні фермерства, приватні підприємництва та переробні підприємства.

Особлива увага приділялася здоровому харчуванню. Діти отримували збалансоване харчування, кожен день їли фрукти, підтримували водний режим і багато часу проводили на свіжому повітрі. Всі вони повинні були адаптувати свої щоденні звички до умов життя і проблем, з якими вони стикаються. Наприклад, рекомендації з приготування їжі таким чином, щоб звести до мінімуму наслідки радіоактивного забруднення. У поєднанні зі здоровою їжею і напоями, які стимулюють обмін речовин, рівень радіоактивного забруднення в організмі може зменшитися до 80 відсотків.

Дуже важливим є також активний спосіб життя і рух, тому в таборі проводилося безліч спортивних заходів, велопрогулянок, розваг та ігор, серед іншого, купання в басейні, водні процедури Kneipp і походи в гори.

На практичному рівні за підсумками табору учасники змогли навчитися справлятися з радіоактивністю в своєму повсякденному житті, дізналися більше про превентивні заходи боротьби з наслідками впливу радіоактивності на навколишнє середовище і здоров'я, а також поділилися своїми досвідом, ідеями та думками з молодими людьми з інших країн, досліджували нові горизонти і за допомогою різних технік сформулювали своє бачення і перспективи на майбутнє.

Цей табір став успішним завдяки зусиллям усіх задіяних партнерів країн-учасниць, вкладу з боку залучених спонсорів, ініціатив місцевих адміністрацій і простих жителів. Окрема подяка за організацію молодіжного табору Виконавчому директору GCCH Наталі Гізі, директору міжнародної програми SOCMED Марії Вітальяно, асистенту директора Тані Шелленберг і всій команді SOCMED.

Зі свого боку від імені сімей ми висловлюємо подяку організаторам проекту за унікальну можливість, яку отримали дітям, щоб побувати в іншому середовищі, поліпшити здоров'я, перейняти досвід і отримати нові корисні знання. Сподіваємося, що проект триватиме в майбутньому і діти з постраждалих регіонів зможуть отримувати реальну допомогу.

GCU

Logo Big

Дякуємо Вам за інтерес, який Ви проявили до нашої організації.

Ми відкриті для конструктивного діалогу та співпраці, а також сподіваємося на Вашу підтримку.

Національна екологічна благодійна організація "Зелений Хрест України"

IBAN: UA 70 322313 0000026008000041756